× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Puk Kodu Nasıl Öğrenilir?

Puk kodu sim kartları için özel verilmiş olan numaralardır.  Puk kodu sim kart şifresi 3 kere yanlış girildiği zaman devreye girecektir. Sim kart bu esnada geçici olarak bloke yaşar ve aktif hale getirilmesi adına puk kodu kullanılması gerekir.Puk kodu 8 haneden oluşur ve 10 defadan fazla hatalı giriş yapılırsa sim kartın tamamen bloke almasına sebep olacaktır. Bu oluştuğunda yeni sim kart alınması gerekir.

Puk Kodu Öğrenmek

Herhangi bir telefon operatörü markasının kullananlar markanın resmi internet sayfasından puk kodlarını öğrenebilirler. Bunun yapılması için sitenin sayfasında yer alan bilgilerin doldurulması şarttır.

*Telefon numarası.

*Operatörünüzün size verdiği şifre.

Bunları tamamladıktan sonra ana menü içerisinde yer alan işlem merkezi bölümüne giriş yaparak, karşınıza çıkacak sayfada ayarlarım kategorisinden puk numaram kısmına gelerek puk kodunuzu operatör şifresi ile giriş yaptıktan sonra dijital operatör uygulaması kısmına tıklayın. Operatör şifrenizi hatırlamadığınız takdirde T.C Kimlik numarası ya da sim kart numarası yardımı ile puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir