Quik Uygulaması Nedir?

 Quik Uygulaması Nedir?

Akıllı telefonların hayatımızda yer alması ile birlikte artık normal fotoğraf makineleri yavaş yavaş tarih olmaya doğru ilerliyor.Yüksek çözünürlüklü akıllı telefonlar sayesinde profesyonelce fotoğraf çekebilme mümkün olduğu gibi artık profesyonel videolar da rahatlıkla yapılabiliyor.

Tabii ki bunu yapabilmek için özel olarak tasarlanan uygulamalardan faydalanmak gerekiyor. Bu uygulamalardan bir tanesi Quik uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Peki, Quik uygulaması nedir? Nasıl kullanılır? Özellikleri nelerdir?

Quik Uygulaması Nedir?

Fotoğraf ve video düzenleme ile ilgilenen kişiler pek çok program sayesinde profesyonel işler çıkartabiliyorlar. Böyle bir hobi ile ilgilenenler kaliteli program olan Quik uygulamasından her zaman faydalanmıştır. Fotoğraf ve video düzenleme adına bünyesinde her türlü özelliği bulunan Quik milyonlarca kişiye hizmet veren önemli uygulamalardan bir tanesidir.

Her kullanıcıyı kendine bağlamayı başaran bu program çok yüksek kalitesi sayesinde her telefonda yer alan uygulamalardandır.Quik uygulaması profesyonel video ve fotoğraflar ile ilgisi olan kişiler için oldukça işe yarıyor. Çünkü günümüzde artık akıllı telefonlar her türlü işlem yapabildiğinden bu program video hazırlayanlar için çok önemli bir program diyebiliriz.

Quik Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Quik uygulamasının indirdikten sonra açtığınızda karşınıza programın sembolü çıkıyor ve sembolün altında “ilk videonu yapmak için dokun” kısmında (+) sembolüne tıkladığınızda işleme başlayacaksınız. Tıkladıktan sonra kullandığınız telefonun kendi galerisine gireceksiniz ve buradan video seçerek çeşitli işlemler gerçekleştirebileceksiniz.

Bir video seçtiniz ve o video üzerine tıkladınız daha sonra yapmanız gereken ekle kısmına tıklamak. Ardından karşınıza videonuz çıkacak ve alt kışında çeşitli özellikli olan kutucuklar çıkacak. Bu kısımlardan istediğiniz gibi videonuzu ayarlayabileceksiniz. Uygulamayı kurcaladığınız da zaman içerisinde daha iyi öğreneceksiniz. Ancak kullanmaya başladığınızda kalitesini fark edeceksiniz.

Quik Uygulaması Özellikleri Nelerdir?

Quik uygulamasının özellikleri arasında video ve fotoğraf kırpma gibi temel özellikler yer alıyor. Bunun yanı sırakolaj yapma,videoya müzik ekleme, fotoğrafa metin ekleme, videoya metin ekleme, videoyu hızlandırma, videoyu yavaşlatma,Snapchat ve İnstagram gibi uygulamalarda Quik ile hızlıca paylaşma, farklı kare ve porte ekleme, ses tespit edici ile otomatik açılma gibi daha pek çok farklı harika özellikler bulunuyor.Ayrıca HD 1080P ve 720P video çözünürlüğü ile 60fps kalitede işlem sağlıyor.

Quik Nereden İndirilebilir?

Fotoğraf ve video düzenleyici program olan Quik uygulaması 100 milyondan fazla kullanıcıya profesyonel destek sağlıyor.Android telefonlarda ve iOS telefonlarda rahatlıkla indirilen bu uygulama 100 MB yer tutuyor. Google Play ve AppStore üzerinden indirebileceğiniz bu program sayesinde oldukça kaliteli fotoğraf ve videolar hazırlayacaksınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın