× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Kendi sektöründe aktiflik ve ticaret hacmi en yüksek olan Türkiye merkezli webmaster forumu R10.net, bildiğiniz üzere kayıt işlemlerini davetiye sistemi ile yönetiyor. Foruma kayıt olmak ücretsizdir fakat R10 yönetim ekibi kayıt işlemlerinde seçici davranmaktadır.

Bu içeriğimizde R10.net üzerinde nasıl davetiye kazanacağınıza ilişkin bir rehbere yer vereceğiz. Bu rehberi aynen yerine getirirseniz yüksek ihtimal ile R10.net adlı platformda kayıt işlemlerinizi başarılı bir şekilde tamamlayabileceksiniz.

R10 Davetiye Sistemi: Nasıl Çalışıyor?

Davetiye sistemlerinde, genel olarak başka bir kullanıcıdan sizin için oluşturulmuş davetiye kodları ile foruma kayıt olmanız sağlanır. Bu şekilde foruma yeni kayıt olan kullanıcılar, davetiyeyi o kullanıcıya sağlayan güvenilir forum üyesi ile düzene sokulur. Bu düzen sayesinde forumda yapılan ticaretler, alışverişler ve tartışmalar kaliteli ve düşük riskli hâle gelir.

R10 davetiyesi için iki yöntemin olduğunu söyleyebiliriz. R10 davetiye sistemi, sadece forum üyelerinden gelecek davetiye kodları ile sınırlı değildir. R10’a forum yönetiminin kararı ve başka bir üyeden gelecek davetiye ile kayıt olabilirsiniz.

R10’a kayıt olmak için yüzeysel şartlar

R10’a kayıt olmak için öncelikle aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartları sağlıyorsanız davetiye kodunuz ile birlikte başarılı şekilde platforma kayıt olabilirsiniz.

R10 platformuna kayıt olabilmek için 16 yaşını gün/ay/yıl olarak tamamlamış olmanız gerekmektedir. Ayrıca kimlik bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız bu rehberi dikkate almayabilirsiniz. R10 kayıt sırasında toxic üyeleri uzaklaştırmak için Nüfus İdaresi API (NVI API) kullanmaktadır. Kimlik bilgilerinizin ve doğum tarihinizin doğruluğu bu adımda sorgulanmaktadır.

R10’a neden kayıt olmalıyım?

Bu platforma sektörde bulunuyorsanız kayıt olmak gibi bir sorumluluğunuz yoktur. Ancak sektör içinde başarılı insanların bu platformda bulunduğunu ve aktif bir şekilde ticaret yaptıklarını sizlerle paylaşabiliriz. Platform üzerinde birçok mesleği icra eden kullanıcı bulabilirsiniz. Fikir alışverişinde bulunabilir, projelerinizi tartışabilirsiniz.

R10’a Nasıl Kayıt Olunur?

Daha önce açıkladığımız gibi R10’a kayıt olabilmek için davetiye koduna ihtiyacınız vardır. Davetiye kodu elde etmek için sizlerle iki yöntem paylaşacağız. Bu yöntemleri kullanarak platforma başarılı bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Kayıtlı kullanıcıdan davetiye kodu talep etmek

En zahmetsiz ve kolay yol başka bir kullanıcıdan davetiye kodu talep etmektir. Forum üzerinde hali hazırda kayıtlı olan bir kullanıcıdan davetiye kodu rica edebilir veya satın alabilirsiniz.(Satın almak forum kurallarına aykırı bir davranıştır. Tespit edildiği halde iki kullanıcı forumdan uzaklaştırılabilir.) Bu sayede R10’a kayıt olabilmek için davetiye koduna sahip olacaksınız.

Kayıtlı kullanıcıya yalnızca mail adresinizi göndererek davetiye kodunun mail kutunuza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yönetimden davetiye talep etmek

Bu yöntem birçok kullanıcı için eleyici bir yoldur. Yönetim forumda artan toxic üyelerden dolayı seçici davranmaktadır. Bu sebeple davetiye talebinde bulunurken kendinizi iyi açıklamalı, icra ettiğiniz projelerden detaylıca bahsetmelisiniz. Göze çarpan bir profiliniz bulunuyorsa fazla vakit geçmeden mail kutunuza davetiyenin gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Bu bağlantı ile davetiye talep sayfasına ilerleyin.
  2. Adınız Soyadınız adlı alanı doğru bir şekilde doldurunuz.
  3. Mesleğiniz adlı alana mesleğinizi giriniz.
  4. E-Posta adresinizi doğru bir şekilde giriniz.(Kurumsal bir e-posta adresine ihtiyacınız yoktur. G-mail ve iCloud hizmetlerinde bulunan herhangi bir posta adresinizi kullanabilirsiniz.)
  5. Sahip Olduğunuz Domain Adresleri alanına projelerinizin domain adreslerini giriniz.
  6. Kendinizi Tanıtın ve Neden Kayıt Olmak İstediğinizi Aşağıda Belirtin adlı alana kendinizi detaylı bir şekilde açıklayın. Hangi konularda uzman olduğunuzu ve önceki deneyimlerinizden bahsedin. Bu alan önemli bir alandır.

Bu alanları doğru bir şekilde doldurursanız aynı gün içerisinde davetiye kodunun mail kutunuza düşmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir