× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Saç dökülmesi bay bayan fark etmek sizin bir çok kişinin derdi olmaktadır. Bu makalemizde işleyeceğimiz konu erkek saç dökülmesi belirtileri. Bayanlarda bu konu elbette daha çok can sıkıcıdır. Erkeklerin genetik yapısı saç dökülmesine müsait olduğu için daha az yadırganır. Bayanlarda saç dökülmesi bu yüzden daha stresli bir dönemdir.

Saçlarım neden dökülüyor ? , Saçlarım dökülüyor ? , Saç dökülmesine çözüm ? Saç dökülmesi belirtileri ? gibi kelimeler saç problemleri ile ilgili google‘de sıkça yapılan aramalardan buda şunu gösteriyor ki yalnız değilsiniz.

Saç Dökülmesinin Belirtileri ;

Erkeklerde saç dökülmesi daha çok alın bölgesinden başlar. Günlük hayatınızda bir süre sonra alın bölgesindeki açılmanın farkına varmanız uzun sürmez. Günde 120 ila 150 arası saç teli dökülmesi normal sayılmaktadır, bu dökülme 150 sınırını aştığı zaman tehlike çanları çalıyor önlemini al demektir. Saç dökülmesi sorununu ne kadar erken fark ederseniz sizin için o kadar iyi demektir. Erken teşhis hayat kurtarır, sizde buna göre önlemlerinizi alabilirsiniz.

Kimi zaman mevsim geçişlerinde aşırı stresli olduğunuz dönemlerde saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Erken teşhis bu yüzden önemlidir. Bu dökülmeler 2 Ay’ı aşkın bir süre devam ediyorsa kısa zaman içinde saç dökülmesi tedavisi olmaya adaysın demektir. Peki.. saç dökülmesini nasıl önlerim ?

Saç Dökülmesini Önlemek ;

Saçlarınızın aşırı döküldüğünü anladığınız vakit saç güçlendirici tedavisine başlamalısınız. Kendinizin alabileceği önlemlerde mevcut saç güçlendirici şampuansaç güçlendirici kür vb şeylerle kendinizde bu sorunlarla başa çıkmayı deneyebilir hatta başarılı olabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir