× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Sağlıklı Zayıflamanın Püf Noktaları
Zayıflama için piyasalarda satılan bitkisel çaylar fazla tüketim de vücudunuzda bulunan B1 vitamininin eksilmesine yol açmaktadır. B1 Vitaminin azalması ise sinir sisteminizin bozulmasına ve buna bağlı olarak da istem dışı göz kaymalarına ve yürümede dengesizlikler yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle hiçbir diyet ürününü tamamen bitkisel ya da kalorisiz diye sınırsızca tüketebileceğinizi düşünmemelisiniz.
Zayıflarken açlık karşısında ki direncinizi korumak da zorlanabilirsiniz. Acıktığınızı hissettiğiniz de hemen yiyecek bir şeylere sarılmak yerine bir süre bekleyin. Eğer açlık hissiniz hala devam ediyorsa 1 bardak su içerek midenizi doldurun. Bu vücudunuzu aldatmanın en basit yollarından biridir. İçeceğiniz suyun içerisine 1 dilim limon eklemek yararlı olacaktır.
Sık ama Az Ye
Diyet süresince mümkün olduğunca sık ama az öğünler ile beslenin. Burada ki bu ifade yanlış yoruma hep açık olmuştur. Daha doğrusu kendi kendimizi kandırmak için hep bahane olarak bu ifade kullanılmaktadır. Günde 3 öğün yerine 6 öğün yemek yiyin. Ancak yediğiniz her öğün mümkün olduğunca kalorisi düşük besinler arasından seçilmiş olmalı ve normal porsiyonunuzun ¼’ünü geçmemelidir.
Diyete başladığımız dönem de yemek daha fazla aklımıza gelmektedir. Sürekli olarak buzdolabını kapağını açarız ve ya canımız olur olmadık yiyecekleri çeker. Bundan kurtulmanın tek bir yolu vardır. Bir şeyler ile meşgul olmak. Buna verilebilecek örnekler ise Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz ya da spor,yürüyüş yapabilirsiniz. Hayatınıza katacağınız hareketlilik ile kilolarınıza daha kolay elveda dersiniz.
Su Hayattır
Su içmek sağlıklı zayıflama süreci içerisinde çok önemlidir. Aslında hayatımızın tüm süreçleri içerisinde suyun önemi oldukça büyüktür. Ancak birçoğumuz günde bir bardak dahi su içmeyiz. Oysa böbreklerimizin yeterli su almaması karaciğerimizin iyi çalışmamasına ve yağ depolamasına neden olur. Vücudunuz gereken suyu gün içerisinde almadığında mevcut olan suyu saklamaya başlar.Bu ise vücudumuzda,ellerimizde ve ayaklarımızda ödeme neden olur.Bu yüzden gün içerisinde en az 2 Litre su içmemiz gerekir.Eğer ki 1 saatlik egzersiz programınız var ise günlük su miktarı +1 Litre olarak hesaplanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir