× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Son zamanlarda Samsung Note 20 serisi çokça konuşuluyor, son zamanlarda ise telefonla ilgili bilgiler sızdırılıp duruyor, zaten telefon bir amiral gemisi olduğu için telefondan beklentiler oldukça yüksek durumda, fakat yeni gelecek Note 20 serisi beklentinizi çok fazla karşılamaya bilir, sızdırılan bilgilere göre telefonun dış görünüşü Samsung Galaxy Note 10 serisine çok fazla benzeyeceği yönünde.

Cihazın görüntülerdeki gibi gelme ihtimali oldukça yüksek.

Görüntüler de ki gibi çok fazla bir değişim görülmüyor.

Tahminlere göre ön tarafta ortaya konumlandırılmış bir ön kamera bulunuyor. Telefon köşeli bir yapı ve oldukça ince bir çerçeve kalınlığıyla geleceği tahmin ediliyor.

Elbette bu telefon bir Note serisi cihazı olduğu için S-PEN ile gelecek. Cihaz yeni fakat bir devrim niteliğinde olmadığı için Note 10 sahiplerinin ilgilisini pek çekecek gibi gözükmüyor.

Cihazın Teknik Özellikleri

Gücünü Globalde Snapdragon 865 ama tahmin edilene göre Türkiye Pazarında EXYNOS gibi yeni bir işlemciden alacağı düşünülüyor, ayrıca telefona 12 veya 16 GB RAM eşlik edecek gibi görünüyor. Ekranına geldiğimizde Note 20 için 6,42 inç 2345×1084 piksel, 404 gibi bir piksel yoğunluğu AMOLED ekranla geleceği tahmin ediliyor. Note 20 Plus Modeli için daha büyük bir ekran yani 6,87 inç ve 3096×1444 piksel, 497 gibi bir piksel yoğunluğu ve 120Hz ekran olabileceği düşünülüyor. Ayrıca Plus modelinde 4500mAh batarya normal model için ise 4000mAh batarya gelebilir. Cihazların fiyatlarıyla ilgi tam olarak bilgi verilmemiş olsa bile 999 dolar seviyesinin aşacağı tahmin ediliyor.

Cihazın tasarımı Ben Geskin tarafından taslak olarak gösterilmiş. Tabi şimdilik bunlar bir sızıntı gibi gözüküyor.

Kamera bölümüne geldiğimizde Son çıkan S 20 serisindeki gibi 108 MP’LİK bir kamera kullanılmayacağı düşünülüyor çünkü 108 MP’LIK kamera kullanıcıların heyecanına değecek bir kamera değildi, onun yerine Samsung ’un piyasaya yeni sürdüğü 50 MP’LİK gelişmiş kamerasını kullanacağı tahmin ediliyor. Telefon için resmi bir açıklamaya da yer vermek istiyoruz, Samsung’un açıkladığı bilgilere göre telefonda LTPO adı verilen yeni bir teknolojinin yer alacağı açıklandı.

LTPO’NUN asıl amacı telefonda olan batarya tüketimi düşürmek ve enerji tasarrufu sağlamak, kullanılan bu teknoloji telefonda %15 ile %20 arasında bir enerji tüketimini azaltacak, bu teknoloji ile gelebilecek 120Hz ekranlarda bir bakımdan kesinleşmiş gibi oldu.

Telefon ANDROİD 10 işletim sistemi ve ONE UI 2.1arayüzüilekutusundan çıkacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir