Samsung Galaxy Z Fold 2

 Samsung Galaxy Z Fold 2

2020 yılının en çok dikkat çeken cihazlarından birisi Samsunggalaxyfold 2. Makalemizde yeni cihazı enine boyuna ele almaya çalışacağız. Galaxy Z fold 2 cihazının en iddialı yanı şüphesiz ekranı. Cihaz bir kitap gibi katlanabilen ekranla karşımıza çıkıyor. Ekran tam olarak açıldığında 7.6 inç boyutuna ulaşıyor.

Ayrıca cihaz katlı olduğu zamanda küçük çaplı işlemleri yapmamıza izin veren bir ekrana sahip. Cihazın katlı olduğu zaman oldukça ufak boyutlara ulaştığına da değinmek gerekiyor.

Katlanır Telefon GalaxyFold 2 Özellikleri

Öncelikle galaxyfold 2 cihazı karşımıza 256 GB’lık dâhili hafızayla çıkıyor. Ram miktarının 12 GB olması da oldukça tatmin edici. Cihazın 4500 mAh bataryaya sahip olması biraz eleştirilebilir. Zira cihazın sahip olduğu ekranlar düşünüldüğünde yüksek güç tüketimine ihtiyaç duyacağı anlaşılıyor. Bu nokta da 25W hızlı şarj desteği kurtarıcı bir etki sergiliyor.

Katlanır telefonlarSamsung ile hayatımıza girmeye başlamıştı. Şuan da incelediğimiz modelde bu özelliklere sahip olan telefonların şimdilik en gelişmişi.  Tam bu noktada cihazın işlemcisine değinmek yerinde olacaktır. Cihaz 8 çekirdekli QualcommSnapdragon 865+ işlemcisine sahip. İşlemcinin çalışma hızı ise 3.1 GHz.

İşlemciye 7 nm teknolojisiyle üretilen Adreno 650 grafik işlemcisi eşlik ediyor. Burada Samsung’un bu modelinin exynos işlemcili versiyonunun bulunmadığını söylemek gerekir. Yani galaxy zfold 2cihazı Türkiye de dahil tüm dünyada Snapdragon işlemcili olarak satılacak. Cihazın 5G mobil ağ desteğine sahip olması da son derece önemli bir durum.

Galaxy Z fold 2 çift hoparlör desteğine sahip. Stereo ses çıkışı sağlayabilen bu hoparlörler oldukça tatmin edici sonuçlar doğuruyor. Cihazın şarj giriş soketi ise yeni nesil USB Type-C. Cihaz aynı zamanda Barometre, Jiroskop, HallSensörü, Pusula, Yakınlık sensörü, İvmeölçer ve ortam ışığı sensörlerine sahip. Cihazın yan tarafında parmak okuyucu desteğinin bulunduğunu da belirtmek gerekir.

 

GalaxyFold 2 Kameraları

Galaxyfold 2toplamda 3 adet arka kameraya sahip. Ana kameraların birincisi 12 MP çözünürlükte. İkinci ve üçüncü ana kameralar da yine 12 MP çözünürlüğe sahip.Ayrıca cihazın iki adet ön kamerası bulunuyor. Ön kameraların da tamamı 12 MP çözünürlüğe sahip. Cihazın kameralarının oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Ana kameralar F1.8 diyafram açıklığına sahip. Aynı zaman da kameralar 60 FPS hızında 4K ultra HD video çekebiliyor. Aynı şekilde ön kameralar da 60 fps hızında 4K ultra HD video çekme kabiliyetine sahip.

Yeni nesil bir cihaz olan galaxy z fold 2 Android 10 işletim sistemiyle karşımıza çıkıyor. Cihazın ilerleyen günlerde Android 11’e terfi edeceğini söyleyebiliriz. Böylece cihaz büyük ihtimalle Android 11’i kullanan ilk katlanır telefonolma özelliğine sahip olacak.

SamsungGalaxy Z Fold 2’nin gövdesinin alüminyum malzemeden üretildiği söyleniyor. Görünümü ve katlanır özelliğiyle dikkat çeken fold 2’nin aynı zamanda oldukça dayanıklı olduğunu da bu sayede söyleyebiliriz. Özellikle son zamanlarda cam görünümlü plastik cihazları piyasaya süren Samsung burada cihaza yaraşır bir malzeme kullanmış. Gerçi ülkemizde ki fiyatına baktığımızda bundan daha azı kabul edilebilir görünmüyor.

GalaxyFold 2 Fiyatı

Bu kadar yoğun özelliklerini saydıktan sonra galaxyfold 2 fiyat bilgisi hakkında merakımızın artması gayet doğal. Cihazın Samsung sitesinde ki satış fiyatı tam olarak 19.999 TL! Günümüz Türkiye şartlarında bu oldukça yüksek bir fiyat. Fakat fiyatın bu kadar şişik olmasında vergi ödemelerinin katkısı da büyük.

Fakat yukarıda da değindiğimiz gibi cihaz hem çok özellikli hem çok sağlam hem de katlanır yapısıyla çok iddialı. Bu da ister istemez cihazın üretim masraflarının artmasına sebebiyet veriyor. Birde cihazın oldukça yeni bir model olması fiyatının yüksek oluşunda rol oynuyor. Bu sebeple ilerleyen günlerde cihazın daha uygun fiyatlarla satılabileceğini söyleyebiliriz.

Son olarak cihazın farklı internet sitelerinde ve farklı teknoloji mağazalarında daha uygun fiyatlara satılabileceğini hatırlatmakta fayda var. Aynı zamanda samsung değişim kampanyası gibi değişik kampanyaları takip ederek de uygun fiyata galaxy z fold 2 sahibi olabilirsiniz. Her zaman söylediğimiz gibi, son tercih her şeye rağmen siz değerli okuyucularımıza bırakılmış durumda.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın