Samsung notes silinen notları geri getirme

 Samsung notes silinen notları geri getirme

Samsung notes silinen notları geri getirme, Samsung telefonlarına kaydettikleri notları istemeden silenlerin araştırdığı ve üzerinde durduğu konulardan biridir. Silinen notlarını kurtarmak isteyenlerin ilk olarak yedeklenmiş notları kontrol etmeleri gerekmektedir. Samsung Notes ile yazılan notlar Samsung Cloud hesabında yer alarak silinen dosyaları kurtarmada önemli bir yardımcı olmaktadır.

Samsung Notes Silinen Notlar Nasıl Kurtarılır?

Gelişen teknolojiyle birlikte telefonlarda yer alan uygulamalar günlük hayatta birçok kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Birçok kolaylık sağlanmasının yanında telefonlara kaydedilen ve önemli sayılan bazı notlar istenmeden silinebilmektedir. Samsung notes silinen notları geri getirme, silinen dosyaları geri getirmek isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden biridir.

Samsung Bulut Hesabı İle Silinen Notları Kurtarma

Notlarını daha önceden Samsung Bulut hesabı üzerinde kaydedenler silinen dosyalarını kolay bir şekilde kurtarabilmektedirler. Samsung hesabı ve şifresi ile birlikte notları kurtarmak mümkün olmaktadır. Samsung Bulut hesabı ile silinen notları kurtarma için;

  • Ayarlar uygulamasının açılması ve ardından Bulut ve Hesaplar seçilmelidir. Bulut ve Hesaplar seçeneği verilerinde yedeklenmesi ve kurtarılması için ihtiyaç duyulan seçeneklere erişimi sağlamaktadır.
  • Bulut ve Hesaplar seçeneğinin ardından Verileri Geri Yükle seçeneği seçilmelidir. Bu işlemle veri yedeklemesinin yapılmasının ardından Yedekle ve Geri Yükle seçeneğine geri dönülerek Verileri Yedekle seçeneğinin altında yer alan kısımdan geri yüklenmek istenen dosyaların seçilmesi gerekmektedir.
  • Geri Yükle seçeneği ile birlikte Samsung Cloud hesabına kayıtlı olan bütün veriler kurtarılmış olacaktır.

Samsung telefonları üzerinden silinen notları kurtarmak isteyenler farklı seçenekler ile silinen notlarını geri getirebilirler.

  • Samsung telefonda silinen dosyaları geri getirmek için Android veri geri yükleme yazılımının bilgisayara yüklenerek başlatılması gerekir.
  • Bağlanmak istenen Android telefon USB kablosu ile bilgisayara bağlanmalıdır.
  • Not kurtarma uygulaması ile telefondaki tüm notlar burada gösterilmektedir. Buradan kurtarılmak istenen dosyalar seçilerek Sonraki seçeneği seçilmelidir.

Android Notunu ve Sesli Notları Kurtarmak İçin

Uygulama tarafından tarama yapılmasının ardından daha önce silinen ve mevcut halde bulunan tüm dosyalar listelenmektedir. Bu liste üzerinden kayıp olan notlar ve sesli notların seçilmesi gerekmektedir. Silinen notları kurtarmak için Kurtarma seçeneği seçilmelidir.

Samsung notes silinen notları geri getirme işlemi yapıldıktan ve kurtarma işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra verilerin yedeğinin alınması gerekmektedir. Bu duruma dikkat edilmesi bir daha notların silinmesi durumunda silinen dosyalara hızlıca erişimi sağlayacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın