Samsung uygulama kilitleme

 Samsung uygulama kilitleme

Samsung uygulama kilitleme, Samsung telefonlarını daha da güvenli hale getirmek ve dışarıdan başkalarının telefon üzerindeki uygulamalara erişimini engellemeyi sağlayan uygulamalardan biridir. Özellikle çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği bu uygulama sayesinde telefon üzerinde çocuklar istenmeyen birçok uygulamaya erişememekte ve böylece yanlışlıkla yapılan internet alışverişinin de önüne geçilmiş olacaktır.

Samsung Uygulama Kilitleme Nasıl Yapılır?

Samsung telefonlarda herhangi bir uygulamaya erişimin engellenmesi için en etkili yollardan biri uygulamaya erişimin engellenmesidir. Uygulama erişimini engellemek isteyenler Samsung uygulama kilitleme sayesinde bir şifre ve kod yardımıyla telefonlarını kolayca kilitleyebileceklerdir.

Samsung telefonlarının birçoğunda yer alan bir özellik olan Güvenli Klasör özelliği, birçok verinin güvenli bir şekilde korunmasında önemli bir göreve sahip uygulamalardan biridir. Bu özellik ile birlikte diğer kişilerin tarafından görüntülenmesi istenmeyen birçok veri koruma altına alınacaktır.

Samsung uygulama kilitleme yapabilmek için Güvenli Klasör önemli bir araçtır. Bu klasör ile birlikte uygulama kilitleme yapabilmek için ilk olarak Güvenli Klasör uygulamasının telefona indirilmesi gerekmektedir. Bu işlem için;

  • Telefonun Ayarlar seçeneği seçilmelidir.
  • Ayarlar seçeneğinin ardından sırasıyla Biyometri ve Güvenli ve Güvenli Klasör seçenekleri seçilmelidir.
  • Güvenli Klasör oluşturmak için PIN, şifre ya da desen oluşturulması gerekmektedir. İsteyenler Güvenli Klasör’e erişim sağlayabilmek için parmak izi tarayıcısı seçeneği de kullanabilirler.

Güvenli Klasör uygulaması başarılı bir şekilde yüklendikten sonra sistem içerisinde mevcut olan bazı uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamalar sayesinde Güvenli Klasör’e taşınan dosyalar gizlenerek erişim engellenmiş olacaktır.

Güvenli Klasör’de Samsung uygulama kilitleme için;

  • Güvenli Klasör ile kilitlenmek istenen uygulamalar seçilerek bu klasöre taşınmalıdır.
  • Güvenli Klasör uygulamasının içerisinde yer alan Uygulama Ekle seçeneği ile birlikte koruma altına alınmak istenen dosyalar seçilmelidir.
  • Güvenli Klasör içerisinde yer alan uygulamalar Google Play aracılığı ile kolay bir şekilde indirilebilmektedir.

Samsung uygulama kilitleme için kullanılan Güvenli Klasör uygulaması oldukça avantaj sağlayan bir uygulamadır. En büyük avantajı güvenlik sağlamak olan uygulama sayesinde klasör içerisinde yer alan uygulamaların paylaşımı daha da zor olmaktadır.

Samsung uygulama kilitleme ile Güvenli Klasör üzerine taşınan her bir uygulama için otomatik olarak bildirim gönderilmektedir. Varsayılan kısmında bildirim hakkında detaylar yer alıyor olacaktır. Bu tercihleri değiştirmek isteyen kişiler bu tür tercihleri Güvenli Klasör ayarlarından değiştirebilirler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın