seo analiz scripti

 seo analiz scripti

Eğer başta Google olmak üzere arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız SEO uyumlu bir internet sitesine sahip olmak zorundasınız. Bunun için sizi bu amaca ulaşmanıza yardımcı olan Php SEO Analiz scriptlerine ihtiyaç duyarsınız. Bundan dolayı bu içeriğimizde en iyi 6 tane Php SEO analiz scriptlerini sıraladık. Bu analiz scriptleri; SEO raporları, çoklu optimizasyon ölçümleri, domain sahibiyle ilgili bilgiler ve site içerikleriyle ilgili detaylar sunuyor. Eğer SEO uyumlu ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan bir site istiyorsanız bu içeriğimize göz atmalısınız.

 • SEO Analysis Tool

SEO analiz aracı, internet sitenizin detaylarını görebileceğiniz en iyi PHP scriptlerinden biridir. Bu araç, PDF formatında sitenizin detaylı SEO raporları ile istatistikleri sunar. Bu araç ile URL optimizasyonu gerçekleştirebilir ve domain kaydının tarihinden domain yaşını hesaplayabilirsiniz. Bu aracın sundukları sadece bunlarla sınırlı değil. Bu script, sosyal medyada paylaşımları toplar, iç-dış linkleri kontrol eder ve sitenizin yüklenme hızını arttırmanıza yardımcı olur.

Bu aracı 149$ karşılığında satın alarak ömür boyu kullanıma, teknik desteğe, raporlara ve SEO analiz imkanlarına sahip olacaksınız.

Özellikleri

 • Domain yaşı, site IP adresi, sunucu şehri ve sunucu ülkesi gibi domainle ilgili olan bilgileri almanıza yardımcı olur.
 • Başlık, meta açıklama, meta anahtar kelime, site başlığı, resimler, kod içerik oranı gibi çeşitli sayfa detaylarının bilgisini sunar.
 • Bu araç sayesinde DNS arama süresi, bağlantı süresi, bekleme süresi, dosya yükleme süresi gibi bilgilerle sayfa açılış hızını düzeltebilirsiniz.
 • Bu araç otomatik olarak analiz edilen siteyle ilgili olan tüm web sitelerinin detaylarını ortaya çıkarır.
 • Rekabete dayalı analizlerle aynı zamanda ilgili sitelerin backlink sayılarını ve arama sıralamalarını sunar.
 • A to Z SEO Tools

50’den fazla SEO aracı sunarak bir web sitesinin çeşitli SEO konularını takip etmenize yardım eden başka bir PHP scriptidir. Bu araç ile sitenizin farklı araç motorlarındaki görünürlüğünü büyütebileceksiniz. Bu araç anahtar kelime, site içi linkler, sayfa hızı, kırık link ve çoklu diğer SEO ayarları bakımından sitenizde yer alan içeriklerin ful analizini yönetir. Aynı zamanda kullanıcıları, tekli reklam bütünleştirmelerini, sayfa yaratımını, Captcha korumasını ve daha fazlasını yönetebileceğiniz bir sistem sunar.

Bu araç, müşterilerine iki farklı paket sunmaktadır. 40$ karşılığında sahip olacağınız normal paket ile temel SEO optimizasyon özelliklerine, çoklu tarayıcı desteğine ve Envato tarafından özellik kontrolüne sahip olacaksınız. 274$ karşılığında alacağınız genişletilmiş paket ileyse bu script tarafından sunulan tüm SEO optimizasyon araçlarına ve hizmetlerine sahip olacaksınız.

Özellikleri

 • Bu aracın yönetim paneli, iyi açıklamalara sahip grafik ile sitenizin görüntüleme geçmişini gösterir.
 • UID, araç adı, durum, pozisyon gibi detaylarla tüm SEO araçlarını yönetebilirsiniz. Ayrıca bu araçları kolayca düzenleyebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Bu araç aynı zamanda farklı SEO aracı türleri için gelişmiş Captcha koruma sistemini içerir.
 • Bu araç ile sitenizin sayfalarını kolayca yönetebilirsiniz. Aynı zamanda siteniz için linkler ve sayfalar oluşturmanıza da izin verir.
 • Ayrıca bu araç, tema değiştirip farklı bir dil seçmenizi sağlayan bir ara yüz de sunuyor.
 • SiteSpy

https://codecanyon.net/item/sitespy-complete-visitor-seo-analytics/15641449?irgwc=1&clickid=0gEz3RzV70JvxMv3C2yefXDpUki1zhyvcX4XRw0&iradid=275988&irpid=1320889&iradtype=ONLINE_TRACKING_LINK&irmptype=mediapartner&mp_value1=&utm_campaign=af_impact_radius_1320889&utm_medium=affiliate&utm_source=impact_radius

Sitespy tekil ziyaretçi sayısı, sayfa görüntülemesi, siteye dönüş oranı, ortalama sitede kalma süresi, ortalama ziyaret ve diğer ziyaretçi analizleri ile ilgili detay isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu araç diğer uygulamalarla kolayca entegre edebileceğiniz bir API sunuyor. Aynı zamanda SiteSpy link analizi, anahtar kelime analizi, otomatik anahtar kelime önerisi, sayfa durumu gibi analizleri veren SEO araçlarını barındırıyor. 

İsterseniz 49$ ödeyerek bu aracın giriş seviyesindeki özellik ve hizmetleri içeren paketine sahip olabilir ya da 349$ karşılığında çeşitli site analiz özellikleri ile SEO araçlarını sunan pakete sahip olabilirsiniz.

Özelikleri

 • Tekil ziyaretçi, sayfa görüntülemesi, siteye dönüş oranı, ortalama sitede kalma süresi, ortalama ziyaret gibi parametrelerle kullanıcı analizlerine ulaşabilirsiniz.
 • PDF formatında sitenizin analiz raporlarını alabilirsiniz. Bu raporda Whois bilgisi, MOZ bilgisi, Google backlink, arama motoru indexleri ile birçok detay yer almaktadır.
 • Bu aracı kullanarak Whois arama verisi, sunucu bilgisi, DMOZ rehber listesi gibi domain detaylarını inceleyebilirsiniz.
 • Bu araç IE10, IE11, Firefox, Safari, Opera, Chrome, Edge gibi tüm tarayıcıları destekliyor ve ayrıca sık sık güncelleştirmeler de sunuyor.
 • Link analizi ve sayfa durumlarının kontrolünü de sağlayan araç aynı zamanda anahtar kelime analizleri de sunmakta.
 • SEO Information Portal

https://codecanyon.net/item/seo-information-portal/12641044?irgwc=1&clickid=0gEz3RzV70JvxMv3C2yefXDpUki1zhR-cX4XRw0&iradid=275988&irpid=1320889&iradtype=ONLINE_TRACKING_LINK&irmptype=mediapartner&mp_value1=&utm_campaign=af_impact_radius_1320889&utm_medium=affiliate&utm_source=impact_radius

Eğer birden fazla internet sitesini karşılaştırmak ve rekabetçi analiz raporları oluşturmak istiyorsanız bu SEO scriptine sahip olmalısınız. Reklam noktalarını, sayfaları, API anahtarlarını, raporları ve çeşitli SEO ayalarını yönetmenize yardımcı olacak kullanışlı bir yönetim paneline sahiptir. Bu araçla aynı zamanda HTML etiketlerini sayabilir, sayfa yetkilendirmesi ve domain bilgilerini alabilir aynı zamanda sitenizin trafiğini analiz edebilirsiniz.

Bu araç normal ve genişletilmiş olmak üzere iki paket sunuyor. 20$ karşılığında normal lisansa sahip olabilirsiniz. Bu normal lisans; güncelleştirmeler, 6 aylık destek ve temel SEO özelliklerini içeriyor. 100$ karşılığında alabileceğiniz paket ise; SEO optimizasyon özellikleri ve arttırılmış işlevleri içeren uyumlu PHP scripti içeriyor.

Özellikleri

 • XLS, CSV, JSON, XML formatlarında SEO analizlerini almanıza izin veriyor.
 • Bu uyumlu scripti kullanarak birden fazla web sitesinin SEO analizlerini karşılaştırabilirsiniz.
 • Google backlink, Google sıralaması, Alexa sıralaması, Moz backlink gibi detayları takip etmenize yardımcı olur.
 • Çeşitli sosyal medya sitelerindeki paylaşım sayılarının analizini yapmanıza olanak sağlar.
 • Bu araç aynı zamanda, SEO uyumlu web sitesi yapmanıza olanak sağlayan yaklaşık 17 farklı tema sunuyor.
 • ProRank

https://codecanyon.net/item/prorank-analyzer-stats-website/18722377?irgwc=1&clickid=0gEz3RzV70JvxMv3C2yefXDpUki1zmR-cX4XRw0&iradid=275988&irpid=1320889&iradtype=ONLINE_TRACKING_LINK&irmptype=mediapartner&mp_value1=&utm_campaign=af_impact_radius_1320889&utm_medium=affiliate&utm_source=impact_radius

Daha iyi sıralama elde edebilmeniz için öneriler sıralayan ve iyileştirmeleri almanıza yardım eden PHP analiz aracıdır. Tekil ziyaretçi, sayfa görüntülemesi, trafik istatistikleri ve Alexa sıralama haritası ile ilgili detaylar sunar. Kolay bir şekilde raporları eposta yoluyla alabilir ve kullanıcıların Facebook ve Google gibi sosyal medya platformları aracılığıyla giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

35$ karşılığında normal paket satın alabilir veya 404$ karşılığında gelişmiş SEO hizmetlerini sunan genişletilmiş paketi alabilirsiniz.

Özellikleri

 • Sayfa hızı, geri dönüş oranı ve domain sahibi gibi bilgileri analiz etmenizi sağlar.
 • Site üzerindeki başarı, uyarı ve hatalarla ilgili raporları kolaylıkla oluşturabilirsiniz.
 • Bu araç; site başlığı, site açıklaması, site haritası, site hızı ve daha fazlasıyla ilgili optimizasyon ipuçları sağlar.
 • Oluşturulma tarihi, domain yaşı, bitiş tarihi, domain sahibi, anahtar kelime bulutu gibi detayları içeren domain analizlerini oluşturabilirsiniz.
 • Moz sıralaması, Alexa bilgisi, Google ön izlemesi ve sites skoru gibi web sitenizin analizlerini yönetebilirsiniz.
 • SEO Monster 2

https://codecanyon.net/item/seo-monster-2-seo-reporting-framework/6354263?irgwc=1&clickid=0gEz3RzV70JvxMv3C2yefXDpUki1zjxWcX4XRw0&iradid=275988&irpid=1320889&iradtype=ONLINE_TRACKING_LINK&irmptype=mediapartner&mp_value1=&utm_campaign=af_impact_radius_1320889&utm_medium=affiliate&utm_source=impact_radius

Çoklu detaylarla SEO raporu üretmek için kullanılan en etkili PHP scriptlerinden biridir. Admin paneli aracılığıyla; SEO ayarlarınızı belirleyebilir, yerleşim ayarlarını seçebilir, reklamları ve analizler kolaylıkla yönetebilirsiniz. Bu araç sınırsız SEO profilleri oluşturmanıza ve düzenlenebilir dosyalar yüklemenize olanak sağlıyor ayrıca çoklu dil desteği sunuyor.

21$ ödeyerek aracın normal paketine sahip olabilirsiniz. Ürünün genişletilmiş paketinin fiyatıysa 85$’dır.

Özellikleri

 • Bu araç sayesinde site adı, site sloganı, meta açıklaması, ana sayfa yazısı gibi SEO ayarlarını düzenleyebilirsiniz.
 • Sayfa sıralaması, hosting bilgisi, ziyaretçi kontrolü, birden fazla site analizi gibi 30’un üzerinde SEO unsurunu içeren tamamen özelleştirilmiş SEO raporu sunar.
 • Google sıralaması, Alexa sıralaması, Alexa popülaritesi, Whois bilgisi gibi domainle ilgili bilgiler verir.
 • Bu aracı kullanarak iç ve dış linklerin kontrolünü yapabilirsiniz. URL yapısını yönetmenizi de sağlayan script, çoklu destek de sunuyor.

Yapılan Yorumlar

Bir Yorum Yapın