× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

26-12-2019, 19:05:39

#1

ErginYilmaz

ErginYilmaz  

Şube Bursa

1/2

Makale özgünlük testi nasıl yapılır ?

Bir makalenin içinde yer alan cümleden bile hırsızlığı , alıntıyı yakalayabilen makale özgünlüğü test araçları vardır. Bu araçların bir çoğu ücretlidir. Biz bu yazımızda sizin için en iyi özgünlük kontrolü testi sağlayan
siteleri ve programlara yer vermeye çalıştık.

Virante
Önbelleği, 404 sayfasını, varsayılan ana sayfayı, www/non-www ayarlarını, site içi benzerliği kontrol ederek site içi seo hatalarına ve yinelemeye karşı önlem almanıza yardımcı olur. Ücretsiz ve her zaman kullanabileceğiniz bir seo aracıdır. http://www.virante.org/seo-tools/duplicate-content
Plagiarism-checker.me
Yüklenilen metinleri analiz eder. Url adresinden tarama yapmaması büyük bir dezavantajdır. Ancak ücretsiz olduğu düşünülürse bu durum anlaşılabilir.
Xenu’s Link Sleuth
Site içi seo hataları analizi ile birlikte crawl analiziyapan ücretsiz bir programıdır. Yıllardır kullandığım en temel site içi (onpage) seo araçlarından birisidir. Bu program ile pahalı yazılımlara para ödemeden bir çok işlemi yerine getirebilirsiniz.
Screaming Frog SEO Spider
Bu masaüstü yazılımı da Xenu ile aynı işlevi görmektedir. Arama motoru simulatörü olarak kullanabileceğimiz bu program robotlar gözü ile siteyi inceliyor. Hataları tespit ederek çözmenize yardımcı oluyor.
Plagium özgünlük kontrolü
Online olarak bir sitede veya metindeki yazıların özgünlük durumunu denetler. Türkçe dili içinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Benzer sayfaları iyi bir şekilde listeler.
Anlattığımız diğer araçlardan en büyük farkı bir metnin diğer sitelerdeki içerikler ile benzeşen yerleri bularak editörü üzerinden düzenlemeye izin verir: Siz %100 özgün hale getirince sizi uyarır. Böylece tamamen orijinal içerikler hazırlayabilirsiniz.


Siteliner
Site içi ve dışı makele özgünlük kontrolü yapar. Bir çok özgünlük aracı genellikle makalenizin başka sitelerde yer alan makaleler ile özgünük ilişkisini kontrol ederken bu onsite ( site içi ) olarak bu analizi yapar. Böylece kendi sitenizde tekrara düşüyor musunuz onu kontrol etmiş olursunuz. Böylelikle aşırı seo durumuna karşı bir koruma sağlamış olursunuz. Zengin olmayan az sayıda kelime içeren yazıları bulur. Bunlara ek olarak kod yazı oranını ( Text to HTML Ratio ) , Link çıkış sayısı, sayfa yüklenme süresi , sayfa boyutu gibi site içi faktörleri güzel bir şekilde analiz ediyor. Ücretsiz ve son derece başarılı bir araçtır.


Copyleaks
Düzenli olarak kopya içerik kontrolü yaparak sorgulama makale özgünlük sonuçlarını size mail ile atan copyleaks sitesi tamamen ücretsiz olup işinize yarayacak bir araçtır.

Diğer makale orijinallik ve özgünlük analiz araçları
http://plagiarisma.net/
http://www.dupefreepro.com/
http://www.kopyakontrol.com/
http://www.plagium.com/
https://edubirdie.com/plagiarism-checker
https://freeplagiarismchecker.pro/en
https://papersowl.com/free-plagiarism-checker
https://plagiarismdetector.net/
https://theseotools.net/plagiarism-checker ( word belgesini upload ederekte analiz yapabilirsiniz )
https://unicheck.com/free-plagiarism-checker
https://www.bibme.org/grammar-and-plagiarism/
https://www.duplichecker.com/
https://www.grammarly.com/plagiarism-checker
https://www.paperrater.com/plagiarism_checker
https://www.prepostseo.com/plagiarism-checker
https://www.quetext.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir