× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Erkekler ve kadınlar için sivilceler genel bir sorun oluşturuyor. Bir önceki yazımızda “sivilce nasıl geçer” konusundan bahsetmiştik. Bu yazımızda ise sivilceler için bitkisel doğal çözümden bahsedeceğiz. Sivilcelerden tamamen kurtulmak için önce ki yazımızda bahsetmiş olduğumuz, yapılmaması gereken maddeleri göz önünde bulundurmalıyız.

Bu maddeleri hiçe sayarsanız, sivilceler için doğal çözümyöntemiyle sivilcelerinizden kurtulursunuz ancak tekrar oluşumuna engel olamazsınız. Bir nevi önlem diyebiliriz.

Eğer çok ciddi seviyede sivilce probleminiz yoksa kekik suyu ve gül suyu ile hazırlanan karışım,  sivilce probleminiz için olumlu sonuç alabileceğiniz bir formül olabilir. Bu formül sayesinde sadece sivilcelerden kurtulmak ile kalmayıp cildinizde bulunan ince çizikleri de yok edebilirsiniz.

KULLANILACAK MALZEMELER

1 su bardağı dolusu su

1 çay kaşığı kadar kekik

1 yemek kaşığı gül suyu (azalıp, çoğalabilir)

KEKİK VE GÜL SULU FORMÜL’ÜN HAZIRLANIŞI

Suyu kaynatın, kaynadıktan sonra bir çay kaşığı kadar kekiği suyun içine bırakın. Kısık ateşte 10 dakika kaynatın. Daha sonra yarım saat suyun kekik ile demlenmesini bekleyin. Yarım saatin sonunda kekik suyunu bir kabın içine süzün. Süzdüğünüz kekik suyunun içine cilt tipinize göre gül suyu ekleyin. Cildiniz çok yağlı ise gül suyu miktarını arttırmalısınız. Eğer cildiniz kuru ise gül suyu miktarını azaltmalısınız. Kekik ve gül suyu formülünü hazırladıktan sonra, gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Yüzünüzü kesinlikle yıkamayın, kendiliğinden kurumasını bekleyin. Kekik sivilcelerinizi kuruturken, gül suyu cildin yağını alacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir