Spotify Siyasi Reklamları Yasaklıyor

 Spotify Siyasi Reklamları Yasaklıyor

2020 Yılında Spotify Siyasi Reklamları Yasaklıyor – Hangi Platformda Siyasi Reklam Yasak

Siyasi reklamlar sosyal platformları 2019’dan beri karıştırıyor. İki büyük sosyal medya sitesi Facebook ve Twitter gereken kararları almış ve yaptırım uygulamaya konulmuştu. Alınan yeni karar sadece bu iki sistem ile de sınırlı kalmadı. Siyasi reklam önlemi Spotify’da da başladı.

2020 Yılında siyasi reklamların çoğu platformlarda engellenmesi bekleniyor. Yenilenen yasaklar ile birlikte artık sosyal medya sitelerinde siyası reklam verilemeyecek. Listelerde bu kararı alan sadece Facebook, Twitter ve Spotify gözüküyor olsa da Facebook’un alt markaları da bu durumdan etkileniyor. From Facebook ibaresi altında hizmet veren örneğin Instagram gibi bütün platformlarda siyasi reklam yasağı uygulanacak.

2020 Yılında Podcastlerde De Siyasi Reklam Yayınlanamayacak

Spotify’dan gelen açıklama Ad Age sitesinde yayınlandı. 2020 Yılında değişecek olan siyasi reklam yasağı adında reklam geçmesine rağmen sadece reklamlar ile sınırlı kalmayacak. Siyasi içerikli podcast’ler de yasaklanacak ve var olanlar kaldırılacak.

Siyasi reklam seçeneği şu an için sadece ABD’de bulunuyor. Ülkemize gelmeden tamamen yasaklanmaları da söz konusu.

Daha önceden siyasi reklamlar yüzünden ABD’nin seçim sonuçlarının değiştiği iddia edilmişti. Yenilenen reklam politikası ile birlikte hiçbir şekilde siyasi reklam yapılamayacak. Kişiler kendi hür iradeleri ile yapması gerekenleri yapmaya devam edecek.

Siyasi Reklamlar Ne Kadar Kazanç Getiriyor

Reklam sistemleri verilen en yüksek değerlere göre önlerde çıkmakta. AdAge kazanılan ücretler hakkında bir bilgi vermeyerek bilgileri gizli tutmayı tercih ettiği. Yapılan anlaşmalar gereği sadece reklam kazançları değil şirketlerin normal olarak kazandığı değerleri açıklamaları da yasak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın