× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

lk başta bu uygulamanın ne işe yaradığı hakkında konuşalım. Kitapları sesli olarak dinleyebileceğiniz veyahut da podcast dinleyebileceğiniz bir uygulama. 2 haftalık demo sürümünü denedim artılarıyla eksileriyle Storytel.

İngilizce kitap seçenekleri çok fazla olmakla beraber Türkçe seçenleri de öyle ve yeni kitaplar çıkmaya devam ediyor. Bence Türkçe kaynak sayısı şuan için yeterli değil aradığım çoğu kitabı bulamadım. Eğer popüler kitapları dinlemeyi seviyorsanız çok sıkıntı çekmezsiniz. Bir iş yaparken mesela yürüyüş yaparken kitap dinlemek veya bulaşık makinesini doldururken roman dinlemek hem vaktinizi değerli geçirmenize hem de bilgilenmenizi sağlıyor ki uygulamanın vurucu noktası bu. Ama insan bazen sadece dinlemek değil aynı zamanda okumakta istiyor. Biliyorum ikisi beraber zorlu bir iş, telifidir onudur bunudur fakat hem dinleyebileceğin hem de okuyabileceğin bir kitap olsaydı para vermeye daha çok değerdi bence.

Ücreti 2020 yılı için aylık 34.99 TL iki hafta ücretsiz sürümü de var. Öğrenciler için uygun bir fiyat değil. Öğrenciler için uygun bir paket yapsalar daha çok kişi faydalanabilirdi. Eğer 35 lira benim için hiçbir şey, bilgi önemlidir ve kitap okuyamıyorum bari dinleyeyim diyorsanız almak mantıklı fakat diğer yönden kitap okumaya zamanınız varsa okuyun derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir