Tablet Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

 Tablet Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Teknoloji çağında yaşamamız sebebiyle bilgisayar, telefon ve tablete ilgi her gün vardır. Uzaktan eğitimin başladığı bu dönemlerde ise bilgisayarın pahalı olması, evinde bilgisayar bulunmayan ailelerin tablete yönelmelerine yol açabilmektedir. Tabletler ise sizlerin tüm işlerinizi görebilecek bir alettir. Bilgisayarda yapabileceğiniz birçok işi de tablet üzerinde yapabilirsiniz. Tabletlerde ödev yapma işlevi uygulanacaksa bile bluetooth sayesinde tabletinize bir klavye bağlayabilir, o klavye sayesinde tabletten kolayca ödevlerinizi de yapabilirsiniz. Laptop ve bilgisayar gibi büyük ebattı olmayan bu kullanışlı aletleri de film, dizi izlemek için de kullanacağınızdan baya işlevseldir. Bunun yanı sıra çantanızda da ağırlık yapmayacak ve çantanıza sığabilir olmasıyla da tercihler arasındadır. Bazı tabletler çeşitlerinde hat takma özelliği de sizler açsından fayda sağlayabilir.  Peki tablet almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

  • Önceliğiniz işletim sistemi olmalıdır. Tabletlerde İOS, Android, Windows işletim sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerden size uygun olanı seçip ona göre almanızda fayda vardır. Benim tavsiyem ise Android işletim sistemini kullanmanız olacaktır. Çünkü birçok uygulamayı ücretsiz indirme ve ücretsiz kullanma şansınız vardır.
  • İşinizi görecek diğer önemli kısım ise ekran boyutu. Ekranınızın boyutunun büyük olması sizler açısından daha kullanışlı olacaktır. Büyük ekran sayesinde dersleri daha net görünüz izleyebilir. Dizi, filmleri daha geniş açıdan izleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra eğitim konusunda ise ödevlerinizi daha geniş açıdan görüp ona göre şekillendirebilirsiniz. Tavsiyem ise 10 inç ve üstü ekrana sahip tabletlere göz atmanız olacaktır.
  • Tabletleri yanınızda taşımak daha kolay olduğundan sizlere yük olmayacak hafiflikte bir tablet almanız da tavsiyedir. Hafifliğin yanı sıra incelik de sizin önem vereceğiniz konulardan olabilir. Tabletler ne kadar ince ise bir o kadar da hafif olmaktadır. Bu yüzden satın alacağınız tavsiye gramaj da 200-600 arası olabilir.
  • Tablet performansı çok önemlidir.Tabletinizde işlerinizi hallederken internetinizin hızıyla alakasız bir şekilde ekranınız yavaş ilerlemesini kimse istemez. Bunun için iyi bir ram işinizi görecektir. 4 GB, 8 GB, 12 GB, 16 GB, 32GB RAM’lar sahip tabletleri seçmeniz önerimdir. RAM belleği artıkça fiyatların da arttığını bilmenizde fayda var.
  • Uzun süre tabletle uğraşacaksanız eğer sizlere uzun pil ömürlü tablet ihtiyacınızı görecektir. Sizlere ise 6000mAh-9000mAh işinizi görecektir. Bu tabletler sizlere oyun oynama ömrünüzü de uzun süre olarak kılacaktır.
  • Çizimlerle ilginiz varsa veya telefonunuz da kalemle kullanan bir cihaz ise kalemi olan tabletleri seçmeniz de önem var diyebiliriz. Çoğu kişi tabletinde kalem olmasını istediği halde satın almaya giderken bu özellik aklına gelmemektedir. Sizler ise bu durumu artık göz önünde bulunduracağınız için satış danışmanına kalemi olan tablet isteyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Fotoğraflara da ilginiz varsa ve tabletten de kamera kullanımına devam ediyorum diyorsanız eğer dikkat edeceğiniz bir unsur da kameranın mega pikselidir. Telefonlarda olduğundan daha yüksek çözünürlük aramanızda fayda olacaktır. Tablet ekran boyutunuz telefon boyutunun iki katı olduğundan dolayı fotoğraflardaki çözünürlülüğünüz fazla olmalıdır. Çözünürlüğünüz fazla olmazsa fotoğraflarınız eski bir fotoğraf kamerası ile çekilmiş gibi olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın