Tanıtım Yazısı Paketleri Ne İşe Yarar?

 Tanıtım Yazısı Paketleri Ne İşe Yarar?

anıtım yazıları tanıtım yazısı paketleri SEO çalışmalarının vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Tanıtım yazısı; arama motoru sıralamalarında yukarılarda yer almak isteyen internet siteleri ile ürün ya da hizmet satışını arttırmak isteyen firmaların başka bir web sitesinden reklamının yapılmasıdır. Yayınlanan reklam metnine URL eklemesi yapılarak tanıtım yazısının okuyanların siteyi ya da ürünü incelemesi beklenir. Bu manada tanıtım yazıları da bir çeşit backlink tekniği olarak kabul edilir. Tanıtım yazısını başarı ile uygulayan ve büyük sitelerden tanıtım alan internet sitelerinin bilinirliği artar ve arama motorunda hızla ilk sayfalara yükselirler.

Tanıtım Yazıları Nerede Yayınlanır?

Tanıtım yazılarının yayınlanması bakımından platform sınırlaması yoktur. Her türlü internet sitesinde tanıtım yazısı yayınlanarak başarı sağlanabilir. Genellikle haber siteleri, forumlar, sözlükler ve kişisel blog sitelerinde yayınlanan tanıtımların faydalı olduğu düşünülmektedir. SEO uzmanları, ürün veya hizmet bakımından bağlantılı sitelerden tanıtım yazısı paketleri almanın daha başarılı olduğunu ifade etmektedir. Avlanma sevdalılarının buluştuğu forum sitesinde av malzemelerinin satışını yapan bir internet sitesinin tanıtımının yapılması hemen etkisini gösterecektir.

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Tanıtım yazısının nerede yayınlandığı önemlidir. Tanıtım metninin yayınlandığı sitenin günlük aldığı hit ve Google otoritesi tanıtımın verimine doğrudan etkilidir. Büyük sitelerden tanıtım yazısı almak bu nedenle daha maliyetlidir. Ancak başarıya ulaşma süresi daha kısadır. Yazının yer aldığı sitenin büyüklüğü ile birlikte tanıtım metninin içeriği de oldukça önemlidir. Tanıtım yazısı bu alanda deneyimli olan kişiler tarafından kaleme alınmalıdır ve aşağıdaki kriterleri içerir.

  • Tanıtım yazısı kesinlikle özgün olmalıdır. Sitenin, ürünün ya da hizmetin incelikleri tam anlamıyla yansıtılmalıdır. Tanıtım yazısı paketleri alınmışsa tüm yazıların özgünlüğüne özen gösterilmelidir.
  • Tanıtım yazısının başlığı özel olarak seçilmelidir. Çünkü ziyaretçilerin ilk dikkat edeceği husus başlıktır. Başlığın cazibe uyandırması, metnin okunmasını sağlayacaktır.
  • Tanıtım yazısı ilgi çekici ve bilgi verici olmalıdır. Ziyaretçiler tanıtım yazısını okuduklarında kendilerini söz konusu internet sitesini incelemeye istekli hissetmelidir.
  • Tanıtım yazısının uzunluğu ideal olmalıdır. Uzun tanıtımlar kullanıcıları sıkarken kısa tanıtımlar ikna edici olmamaktadır. İçerik olarak zengin olan büyük sitelerden tanıtım alındığında bu husus daha fazla önem arz eder, çünkü kullanıcının dikkatini dağıtan fazla içerik bulunmaktadır.
  • Tanıtım yazısında yer alacak hedef anahtar kelimeler doğru bir şekilde belirlenmelidir ve bunların yazı içerisine dağılımı orantılı olmalıdır.
  • Tanıtım yazısında ortalama 150 kelimede bir link verilmelidir. Daha sık verilen linklerin kullanıcı davranışlarını olumsuz etkilediği belirtilmektedir.
  • Birden fazla tanıtım yayınlanacaksa, farklı kişiler tarafından kaleme alınmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle farklı tarzlarda tanıtımlar elde edilecektir.

Tanıtım Yazısı Paketleri Nelerdir?

Tanıtım yazısı yayınlatmak için diğer internet siteleri ile anlaşma yapılabilir ya da tanıtım yazısı paketleri satın alınarak aynı anda birçok internet sitesinde tanıtım yapılması sağlanır. Tanıtım yazısı paketi genellikle birden fazla haber sitesi, forum sitesi ya da yüksek hitli farklı siteleri kapsamaktadır. “Google News kayıtlı 10 haber sitesinde tanıtım yayınlanır”, “8 yıllık teknoloji bloğunda tanıtım yapılır” gibi metinler birer örnektir.

Tanıtım yazısı paketleri satan firmalar genellikle deneyimli oldukları için tanıtım yazısının nasıl yazılacağına dair inceliklere hakimdir. Bu nedenle içerik bakımından zengin bir metinin ortaya çıkması muhtemeldir. Büyük sitelerden tanıtım almak oldukça önemlidir. Çünkü büyük sitelerin günlük tekil ziyaretçisi fazladır. Etkileyici bir tanıtım yazısının yayınlanması ile bu ziyaretçilerden önemli bir kısmının tanıtım yapan internet sitesini ziyaret edeceği kabul edilmektedir.

Yapılan Yorumlar

Bir Yorum Yapın