× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

anıtım yazıları tanıtım yazısı paketleri SEO çalışmalarının vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Tanıtım yazısı; arama motoru sıralamalarında yukarılarda yer almak isteyen internet siteleri ile ürün ya da hizmet satışını arttırmak isteyen firmaların başka bir web sitesinden reklamının yapılmasıdır. Yayınlanan reklam metnine URL eklemesi yapılarak tanıtım yazısının okuyanların siteyi ya da ürünü incelemesi beklenir. Bu manada tanıtım yazıları da bir çeşit backlink tekniği olarak kabul edilir. Tanıtım yazısını başarı ile uygulayan ve büyük sitelerden tanıtım alan internet sitelerinin bilinirliği artar ve arama motorunda hızla ilk sayfalara yükselirler.

Tanıtım Yazıları Nerede Yayınlanır?

Tanıtım yazılarının yayınlanması bakımından platform sınırlaması yoktur. Her türlü internet sitesinde tanıtım yazısı yayınlanarak başarı sağlanabilir. Genellikle haber siteleri, forumlar, sözlükler ve kişisel blog sitelerinde yayınlanan tanıtımların faydalı olduğu düşünülmektedir. SEO uzmanları, ürün veya hizmet bakımından bağlantılı sitelerden tanıtım yazısı paketleri almanın daha başarılı olduğunu ifade etmektedir. Avlanma sevdalılarının buluştuğu forum sitesinde av malzemelerinin satışını yapan bir internet sitesinin tanıtımının yapılması hemen etkisini gösterecektir.

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Tanıtım yazısının nerede yayınlandığı önemlidir. Tanıtım metninin yayınlandığı sitenin günlük aldığı hit ve Google otoritesi tanıtımın verimine doğrudan etkilidir. Büyük sitelerden tanıtım yazısı almak bu nedenle daha maliyetlidir. Ancak başarıya ulaşma süresi daha kısadır. Yazının yer aldığı sitenin büyüklüğü ile birlikte tanıtım metninin içeriği de oldukça önemlidir. Tanıtım yazısı bu alanda deneyimli olan kişiler tarafından kaleme alınmalıdır ve aşağıdaki kriterleri içerir.

Tanıtım Yazısı Paketleri Nelerdir?

Tanıtım yazısı yayınlatmak için diğer internet siteleri ile anlaşma yapılabilir ya da tanıtım yazısı paketleri satın alınarak aynı anda birçok internet sitesinde tanıtım yapılması sağlanır. Tanıtım yazısı paketi genellikle birden fazla haber sitesi, forum sitesi ya da yüksek hitli farklı siteleri kapsamaktadır. “Google News kayıtlı 10 haber sitesinde tanıtım yayınlanır”, “8 yıllık teknoloji bloğunda tanıtım yapılır” gibi metinler birer örnektir.

Tanıtım yazısı paketleri satan firmalar genellikle deneyimli oldukları için tanıtım yazısının nasıl yazılacağına dair inceliklere hakimdir. Bu nedenle içerik bakımından zengin bir metinin ortaya çıkması muhtemeldir. Büyük sitelerden tanıtım almak oldukça önemlidir. Çünkü büyük sitelerin günlük tekil ziyaretçisi fazladır. Etkileyici bir tanıtım yazısının yayınlanması ile bu ziyaretçilerden önemli bir kısmının tanıtım yapan internet sitesini ziyaret edeceği kabul edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir