× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Tarihte diş çekimi çok acılı olmalıydı, çünkü o zamanlar anestezi yoktu. Diş çekimi sanırsam kerpeten benzeri aletlerle oluyordu. İnsanların bu kadar acıya katlanmaları çok kötü bir durum. O zamanlar da diş fırçası ve macun yoktu buda çabuk çürümeye neden oluyordu. Tarihte misvak kullanılıyordu misvak bir tür ağaç dalından yapılıp diş bakımı sağlanıyordu. Peygamberimiz misvak kullanmıştır.

Anestezi yüzyıl önce bulunması mucize ilk anestezi ile önce hasta bayıltılıp sonra diş çekiliyordu, sonra lokal anestezi bulundu ve daha kolay hale geldi. Dişlerimize bakım yaparak önem göstermeliyiz yoksa hemen çürüyebilir ve bu da diş kayıplarına sebep olur. Eğer dişlerimize iyi bakmazsak implant ve ya diş protezi yaptırmak zorunda kalabiliriz. Eğer İmplant yaptırırsak pahalıya mal oluyor en iyi implant 5.000 tl ye kadar çıkıyor. O yüzden dişlerimize iyi bakmalıyız. Bazen Dişlerimize iyi baksak ta diş kaybı yaşayabiliyoruz diş macunun içindeki  kimyasallar dişlerimizi zayıflatıp dökülmesine de sebep olabilir, ya da dişlerin darbe alıp kırılmasına sebep olabilir bu da çok kötü durumdur. Neyse ki bu durumda implant derdimize yetişiyor implant 50 yıl önce çıkmıştır titanyumdan yapılır. İmplant demirden yapılsaydı eğer daha ucuz olurdu. Demir kemiğe, vücuda uyum sağlamadığı için implantlar titanyumdan yapılmıştır.

İmplant yaptıran ünlülerimizde vardır. Seda sayan, Aysun kayacı, Tarkan, Çağla şikel gibi ünlülerimiz de implant yaptırmıştır. İmplant estetik bakımdan mükemmel bir diş protezidir. İmplantın mutlaka bakımını yapmalısınız yoksa kısa ömürlü olabilir.  İmplant yapılırken hiç acı hissetmezsiniz lokal anestezi ile vidalanarak yapılan bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir