× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

İmplant Fiyatları, günümüzde en dört gözle beklenen mevzuların önderlik yapar. Noksan diş tedavisi şekillerinden olan implant tedavisi, kaybedilen bir ya da birden fazla diş durumunda, organik dişlere yakın bir tedavidir. Tedaviden alınan verim oranlarının yüksek olmasıyla popüler bir hale gelmiştir. Ama implant fiyatları bu aşamada hastaların endişe kaynağı olmaktadır.

Yeniden belirtelim, İmplant bir veya daha çok diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş uygulaması ‘na verilen addır. İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın neticeları verir. Çünkü İmplant dişler öteki dişlerden destek almaz, organik dişler şeklinde gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik implantın sığacağı genişliktedir. İmplant yerleştirilir ve açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı yine kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması kısaca çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bir araya gelmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok rahat ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. şu demek oluyor ki tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider.

Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. Zira bu aşamada İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması benzer biçimde bir çok işlem söz mevzusudur. Bunların hepsi uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatları pahalı mı? Tabiki sağlığınız daha önemli ve daha pahalı.

Travma, diş eti hastalıkları, ilerlemiş çürükler şeklinde sebeplerle diş kayıpları yaygın olarak yaşanmaktadır. Diş kaybı güzel duyu problemlere yol açtığı şeklinde, çiğneme ve konuşma sorunlarına da yol açmaktadır. Estetik, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının düzelmesi de implant tedavisi ile sağlanır.

İmplant Tedavi Süreci
İlk olarak doktor hastayı analiz eder ve çene, kemik yapısını inceler. Peşinden hastanın implant tedavisine uygun olup olmadığına kadar verir. Daha sonrasında ise implant yerleştirme aşamasına başlanır. İmplant diş etinin altına yerleştirilir. Daha sonra implant ve çene kemiğinin kaynaşması için bir süre beklenir. Peşinden implantın üzerine bir iyileşme vidası yerleştirilir. İyileşmeden sonra lüzumlu provalar yapılır. Arkasından porselen diş takılır.

Niçin implant tedavisi?

İmplantlar tıp alanında kullanılan titanyum maddesinden üretilir. Bu sayede de kemik yapısı ile uyum gösterir ve alerjik reaksiyonlara yol açmaz. Hastanın organik dişi benzer biçimde görünür ve aynı işlevleri gösterir. Çekilen yahut kaybedilen dişlerin sebep olduğu boşluklar, çene kemiğinin erimesine neden olur. Dental implantlar ile bu boşluklar doldurulur ve çene kemiği erimesi engellenir. Böylece diş problemi yaşayan hasta çok daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam seviyesine yükselir.

İmplant tutarlarında Nelere Dikkat Edilmeli
İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir, yada implant tedavisi pahalımı şeklindeki sorular diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birkaçıdır. İlk bakışta pahalı benzer biçimde gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı refah ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret minik bir bedel olarak görülecektir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi söz mevzusu sizin sağlığınız olunca bu uğurda pahalılık kelimesi anlamını yitirecektir.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla yada üç üyeli bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gaslıkür.

Köprü ve implant arasındaki fark nedir?

Diş kayıpları durumunda implant dışında tercih edilen yöntemlerden diğerleri ise; köprü ve kuron uygulamalarıdır. Şayet yitik dişin çevresindeki dişler, sağlıklı değilse köprü tercih edilebilir. Bu duruma hekim karar verecektir. Köprü uygulamasının implant tedavisi ‘ne nazaran bazı dezavantajları bulunur. Ancak hangi yöntemin hasta için daha uygun olacağına, diş hekimi ve hasta birlikte karar verir.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği dişler zaman içerisinde sorun oluşturabilirler. İlk 10 yıl içinde değil belki de 20 yıl içinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve kim bilir porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler oluşturması söz konusu olabilir.

Vakit içinde ağız yapısındaki değişimler protezlerin oynaması, kırılması, yenilenmesi şeklinde durumlara yol açabilir. İmplantlar uzun solukta bu dezavantajları ortadan kaldırır. şundan dolayı de aslında çok daha ucuza mal olmaktadır.

Fakat implantta konum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı durağan kalacak süre içerisinde yalnız implantın üstündeki porselenin değişmesi söz mevzusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bizlere hem maddi bununla birlikte manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda doğal ki implant pahalıdır. Fakat uzun solukta implant diğer tüm uygulamalara gore daha uygun olacaktır. İmplant Fiyatları açısından bakıldığında normal olarak yukarıdaki şeklinde birçok etken implant tutarlarını etkilemektedir.

Peki İmplant fiyatları pahalı mı?

İmplant tedavisinin maliyeti pek çok kişi için fazla görülebilir. Elbette standardın üzerinde bir fiyatının olması gayet düzgüsel. İmplant tedavisi, uzun vadeli bir tedavidir. Tecrübeli bir tabip tarafından, kurallara uygun şekilde uygulandığında ve hastanın da ağız ve diş temizliğine dikkat ettiği durumlarda ömür boyu kalıcı olabilen bir yöntemdir. şundan dolayı de İmplant Fiyatları ‘nı bu unsur dikkate alınarak düşünmek gerekir. Lüzumlu bakım yapıldığı takdirde ömürlük olan bu dişlerin maliyetleri kişiyi korkutmamalı. Ömür boyu kullanacağınızı ihmal etmeyin.

İmplant fiyatı ve fiyatları etkileyen faktörler:

Kaç adet implant yapılacağı,
Uygulanacak implant sayısı şeklinde faktörler nihai tedavi ücretini etkisinde bırakır.
İmplantın markası,

İmplant, titanyumdan yada zirkonyumdan yapılmış bayağı bir diş vidası gibi algılansa da, implant üretimi; yüksek bir teknoloji, bu teknolojiyi sağlayacak büyük yatırımları, inovasyonu ve ar-ge desteğini gerektirir.

İmplant fiyatı gündeme ulaştığında, topluluğun büyük çoğunluğunda tek bir implant markası ve tek bir implant fiyatı idraksı olduğu gözlemlenmektedir. Ancak, bu genel algı doğru değildir. Zira, dünyada 1000’den fazla firmanın dental implant ürettiği bilinmekte, bu firmalardan 300 kadarının da resmi ve gayri resmi yollardan Türkiye’de de aktif olduğu tahmin edilmektedir.

İmplant markaları, maliyetlerini de dikkate alarak genel fiyat belirleme kriterleri çerçevesinde fiyatlarını belirler. İmplant markaları fiyatlarını belirlerken, implantın nerede üretildiği, Ar-Ge için harcanan para, üretimde kullanılan hızla gelişen teknolojinin maliyeti, servis ağı ve ürünlerini servis etmekteki başarısı ve bunun için yaptığı istihdamın maliyeti benzer biçimde hususları dikkate alarak fiyatlama yaparlar. İmplantın fiyatı, implant tedavisinin genel ücretine doğrudan yansır.

İleri teknoloji kullanan, Ar-ge laboratuvarları olan, uzun dehemmiyet olay takipleri ve bilimsel çalışmaları yayınlayan geçmiş dönem deneyimlerini yeni ürünlerine yansıtan inovasyon kabiliyeti yüksek firmalar ve markalar ile menşei bile tespit edilemeyen yerlerde üretilen ve başarılı markaların implantlarını kopyalayan, servis ağı yetersiz olan ve Türkiye’de kalıcılığı şüpheli olan implantlar içinde ciddi fiyat farkları vardır.

Şuan Türkiye’de implant markaları bir fazlaca fazladır. Bunlar başlıca Alman, Amerikan, İsviçre, İtalyan, İsveç, güney Kore, İsrail ve Türkiye üretimi implant markalardır. İmplanlarda doktorlarının dikkat ettikleri, kaliteli bir implanttan beklentileri şunlardır.

Birinci olarak; bu İmplantın CE belgesi varmı? Bu hususu yani açmak gerekirse; implantla ilgili veriler bilimsel bir temele dayanıyor mu? Bunların hastada uygulanabilir hale gelmesi için biroldukça deneylerden geçmesi gerekir.

İkinci olarak üreten firmanın bu implantları üretirken kullandıkları teknolojiler de implantın standardını etkisinde bırakır.
Bu da implantlarda bizlere implantların yiv özellikleri, yüzey pürüzlendirmelerinde kullanılan teknolojilerdir.

İmplant Markaları
Dent Ankara Diş Kliniği olarak 40 yıllık tecrübemiz ile tercih ettiğimiz implant markaları şunlardır:

ITI Straumann : en çok bilinen implant markalarındandır. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
Nobel biocare : İsviçre menşeili, implantı ilk icat eden markadır ve çok kalitelidir.
Ritter: En eski markalardan önde gelen Alman malı implant kalitesi tartışılmazdır.
Osstem: Dünyaca aşırı popüler olan güney kore markası, kendini son yıllarda çok ciddi şekilde geliştirmiştir ve kalite olarak isviçre ürünlerle yarışabilecek kulvardadır. Ülkemizde öteki implant firmalarından farklı olarak dağıtıcıyla anlaşmak yerine firma kendisi satış ve servis ağı oluşturmuştur. Teknik servis ve parça temini bakımından fazlasıyla güven vermektedir.
Omnitech: Yerli implant markası kendini ispatlayarak diş klinik ve hastanelerinin maksimum tercih etmiş olduğu implant markalarından biri olmuştur.
Supra Active: Hidrofilik İmplant yüzeyini üreten ilk yerli implant markasıdır ve kontrol neticeları İsviçre markaları kadar iyidir.
Yerli implant fiyatları: Ankara’da tek diş için implant fiyatı diş sağlığı merkezlerinin farklı fiyat politikalarına nazaran değişmektedir.
İthal (yabancı) implant fiyatı: Marka olarak aynı implant kullanılsa dahi diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunmaktadırlar.
İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir. Dent Ankara Diş Kliniği ‘mizin güncel implant fiyatları ‘nı öğrenmek isterseniz mesajşim bölümündeki yöntemlerden biri ile bize şimdi ulaşabilirsiniz.

YERLİ İMPLANT FİYATLARI
Yukarıda bahsedilmiş olduğu üzere bir çok implant markası olduğunu söylemeliyiz. Uzun süreden beri başarılı bir halde kullanılan implant tedavisi tüm dünyada bu mevzuda bir hareketlenmeye sebep olmuştur. Türkiye’de bu mevzuda gerekli çalışmaları tamamlamış ve yerli biroldukça implant markası kurmuştur. Bu yerli implant markaları yaklaşık olarak 10 yıldır bu konuda çalışmalarını devam ettirmekte ve başarılı bir halde kullanılmaktadır.

Titanyumun kalitesi;

Özellikle Kore, Alman, Amerikan ve İsviçreli implantlar en kaliteli implantlardır. Nispeten diğer implantlara nazaran de ücretleri biraz fazladır. Bir tek iyi kalite implantlar da en önemli etken daha gelişmiş teknoloji, kemiğe daha kısa sürede kaynaması, implant-abutment bağlantı özelliği, implantı meydana getiren firmanın süreklilığı, ileride herhangi bir implant parçasına ihtiyaç duyulması halinde doktorların bunları tedarik etmeleri noktasında sıkıntı çekmemeleri önemlidir.

Tedavinin yapılacağı merkez,
İmplant Fiyatları Kliniğin tesiri:

Kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, yardımcı elemanların bilgisi, kullanılan ünitenin kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve kesinlikle Hijyen şartları hem implant tutarlarına etki edecek hem başarılı bir implant tedavisi için önemli rol oynayacaktır.

2022 ve 2023 fiyat etkileri

Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2023 senesinde değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan hızla gelişen teknolojinin türüne göre değişiklık göstermektedir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, ABD ve İsviçre’de üretilenlerdir. Tutarların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılması ve gümrük masraflarıdır.

Implant fiyatları 2023 senesinde da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi mevzusundaki başarılarına bağlı olacaktır.

Hekimin tecrübesi
Hiç implant uygulaması yapmamış bir tek kursunda görmüş bir tabip ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbet aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı data almak ve danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Fiyatlara etki edecek en büyük etkenlerden biride implant tedavisini meydana getirecek doktorun bundan önceki tecrübesi şu demek oluyor ki kaç yıldır ve kaç kere bu implant tedavisi yaptığı, kaliteli eğitim alması, tedavi konusunda katıldığı seminer , toplantı ve kursları, yenilikçe olması ve implant mevzusunda tecrübesi ve başarıları çok önemlidir.

Özellikle hekim etkeni çok önemlidir. Unutulmaması gerekir ki; implant tedavisini meydana getirecek birey doktorun kendisidir. Yapacak diş hekiminin ayrıca çene cerrahisi uzmanlığı varsa, operasyonun kalitesi artacaktır. Çene cerrahlarının yaptığı implantlar daha yüksek ücretlere yapılmaktadır.

İmplant tedavisinin steril ortamda yapılması dirimsel önemdedir. öteki bir önemli nokta; implant takılırken üzerine yapılacak dişeti mesafelerini de devamlı olarak düşünmek durumundayız. Planlamanın çok iyi yapılması ve yeterli sayıda implant yapmak gerekir. Zira hastalar çoğunlukla mümkün olan en az implantla problemlerinin çözülmesini tercih etmektedirler.

İyi bir implant hekimi devamlı 3 boyutlu düşünen hekimdir.

Kimi zaman, implantları yapılmış fakat üzerine protez takılamayan hastalarla karşılaşmaktayız. Sadece implant takmış olmak için implant yapmak hastanın problemini çözmemektedir.

En iyi implant yapan diş hekimi, implant fiyatları
en iyi implant meydana getiren diş hekimi, implant fiyatları

Hastanın ağız ve diş yapısı,
Çene kemiğinin yeterli olup olmayacağı benzer biçimde bir çok faktör implant fiyatını etkilemektedir. çünkü de standart bir fiyat vermek mümkün değildir.

İmplant uygulama işleminin karmaşıklığı, hastanın ağız içi durumu ve gereksinimları. (İmplant tedavisinde maliyeti etkileyen bir etkende ferdin implant yaptıracağı bölgenin implanta uygun olup olmadığıdır. İmplanta uygun olmayan ağız yapısı, ek tedavi süreçleri doğuracağından ve implant için uygun altyapı oluşturulması gerektiğinden, bu tarz tedavi de implantın fiyatını etkiyecek bir etkendir.)

Çene Kemiğinin Yapısı veya güzel duyu Beklentisi
Kişilerin çene ve kemik yapısının durumuna bakılırsa açılı ve/veya özel İmplant kullanımı veya özel abutment seçimleri gereği implant tedavi giderini artırır. Keza; hastaların güzel duyu tercihleri nedeniyle fonksiyonel ve estetik gereksinimler için özel meydana getirilen veya yaptırılan abutmentler ve zirkonyum abutment kullanımı implant tutarlarını artırır.

Titanyum veya Zirkonyum Abutment İmplant Fiyatını Değiştirir

Sinüs Lifting Yapılması Tedavi Ücretini Artırır
Çene kemiğine implant yerleştirilmeden önce sinüs lifting yapılması gerekiyorsa, sinüs lifting yapılması implant tedavi ücretini artırır. Sinüs Lifting, sinüs kaldırma anlamına gelir. Uzun yıllar dişsiz kalan bölgelerde sinüsler yer çekiminin etkisiyle sarkarak implant operasyonuna engel teşkil edebilir. Bu durumda, ayrı bir operasyon ile sinüs tabanı yükseltilir ve yeni kemik oluşumu sağlanır.

Cerrahi Operasyonun zorluğu ve Kullanılan Cerrahi Malzemeler
İmplant yapılacak bölgede, kemik yapısı, kemiğin boyutu, seviyesi ve yoğunluğu çok önemlidir. Yetersizlik durumunda, sağlıklı kemik yapısı oluşturulması gerekir. Sağlıklı kemik yapısının oluşturulması için hasta çenesine farklı bir yerinden blok kemik taşıma işlemleri yapılması gerekebilir. Bu tür operasyonlar ile vakaların uzun döneme takip edeni implant tedavi ücretlerini artıran unsurlardır.

Ek olarak, çene kemiğine implant yerleştirilmesi minik de olsa cerrahi bir işlemdir. Tüm cerrahi işlemlerde olduğu benzer biçimde, implant cerrahisinde de ortamın steril olması ve kullanılan materyallerin disposable (bir defa kullanılan) materyaller olması çok önemlidir. İmplant cerrahisinde kullanılan bu materyaller, implant tedavisinde başarıyla beraber, implantın fiyatını da arttırmaktadırlar.

Greftleme Yapılması
Diş, çene kemiğini bir arada tutan önemli bir yapıdır. Dişini kaybedildikten sonra, uzun süreli implant tedavisi yaptırılmadığı takdirde, o bölgede kemik kaybı olur. Kemik kaybı durumunda implant yerleştirilemeyeceğinden, implant yerleştirilecek bölgede kemiğin büyütülmesi gerekir. Bundan dolayı, diş kaybından hemen sonra implant yaptırılması, implant tedavisi tutarlarına pozitif yansır.

Benzer nedenlerle, implant yapılacak bölgede, kemik yapısı, kemiğin boyutu, seviyesi ve yoğunluğu yetersiz olduğu durumlarda, suni kemik tozu (kemik grefti) kullanılır. Yurt dışından ithal edilen, greft, membran ve doku yapıştırıcılar pahalı malzemeler olup, implant tedavi ücretini artıran bir etkenlerdir.

Ek olarak, kemik yapısı itibariyle, yüzey özellikleri gelişmiş ve daha üst teknoloji ile üretilmiş implant kullanımı zorunluluğu tedavi ücretlerini artıracaktır.

Porselen Kaplama yada Zirkonyum Kaplama Üst Yapı
İmplant yapılması, bir fakatç değil çalgıtır. İmplant, üzerine yapılacak protez dişe stabilite sağlanması için yapılır. İmplant üzerine yapılacak protez diş çeşidinin alternatif fiyatı, implant ücretlerine yansıyacaktır.

İmplant üzerine yapılacak protez dişler, durağan protez veya hareketli protez olabilir.

Keza, protez dişler metal destekli olabilir. Yahut, güzel duyu kaygılarla veya sıhhi nedenlerle metal desteksiz porselen, özellikle zirkonyum kaplama tercih edilebilir. Tercih edilen protez dişe nazaran, genel tedavi ücreti değişecektir.

Protez tutarlarını da, protez dişi meydana getiren laboratuvar, protezin çeşidi ve ham maddesi, kullandığı teknoloji vb. Belirler.

Zirkonyum Destekli Porselen Kullanımı İmplant Fiyatını etkisinde bırakır

Çene Tomografisi Fiyatı
İmplantın en önemli aşaması implant tedavisinin planlanması aşamasıdır. İmplant planlamasının ve tedavisinin sağlıklı ve emin bir şekilde yapılabilmesi, çene kemiğinin yapısının, boyutunun, seviyesinin ve yoğunluğunun tam olarak belirlenebilmesi için üç boyutlu görüntü veren Çene Tomografileri günümüzde rutin kullanıma girmiştir.

Bu tetkik için, diş hekimleri hastayı bu filmin çekildiği bir merkeze yönlendirecektir. Ayrıntılı üç boyutlu çene tomografisi tutarlarını bu merkezler belirler. Tomografi bedeli, genel implant tedavi ücretleri ‘ni artıran bir etkendir.

İmplant fiyatları gideceğiniz şehre, Ankara veya İstanbul olmasına nazaran ve ağzın sıhhat durumuna nazaran değişiklık izah edebilir. İmplantın ne derecede uygulanacağı, hangi bölgelerde işlev göreceği, kalitesi gibi durumlarda implant fiyatlarında oynamaya sebep olabilir. Net fiyat bilgisini sadece lüzumlu muayeneler yapılmış olduktan sonrasında öğrenebilirsiniz.

İmplant tedavisi olmak yada diş implant fiyatları hakkında informasyon almak dilediğiniz takdirde İmplant merkezi Ankara Dent Ankara’yı arayabilirsiniz.

10 yıl önce 30-50 arasında firma, dünya üzerinde satış yapmış olup implant tutarlarını belirlerken, bugün bu sayı 700-1000 arasındadır. Yeni çıkan firmalar daha düşük fiyatlarla implant pazarındaki pastadan pay almaya çalışmaktadırlar. Bu firmaların birbir çok ise, köklü diye tabir edebileceğimiz firmaların geliştirdikleri Dental İmplantları bir halde öykünmek ederek başka bir tabirle kopyalayarak araştırma geliştirme gibi maliyetlere girmeden daha ucuz implant diş fiyatları ile pazarda yer almaktalar.

Bunun yanı sıra merdiven altı diye tabir edilen aslabir bilimsel dayanağı olmayan implantlarda maalesef üretilip gelişmemiş yada az gelişmiş ülkelerde hastalara uygulanabilmektedir. Ülkemizdede yerli implant üretiminde ciddi bir artış gözlenmektedir. Yaklaşık 10 kadar yerli implant üreten firmamız vardır ve bu sayı giderek artmaktadır. Bu firmalardan bazıları uluslararası arenada ülkemizi temsil etmektedirler. Yerli implantların Türkiyede üretiliyor olması implant tutarlarının daha düşük olmasını sağlamaktadır. Çünkü implant fiyatları gümrük, dağıtıcı benzer biçimde aracı müesseselar sebebiyle artış göstermektedir.

Satın almış olduğunız implant üç parçadan oluşur: implantın kendisi, kaplama diş ve abutment (kaplama dişi implanta bağlar). Birçok durumda, bir klinikte size gösterilen implant fiyatları yalnız implantın kemiğe vidalanması gereken fiyattır ve abutment ve kaplama dişi içermez. Ameliyat, anestezi, anestezi uzmanı ve ameliyatta yer alan öteki masraflar da dahil olmak üzere tüm anlaşma için fiyat talep ettiğinizden kararlı olun.

İmplant Fiyatları 2023 Güncel Fiyatları
İmplant fiyatları belirlenirken bir çok unsur göz önünde bulundurulmalı. Her sene implant fiyatları özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Belirlenen İmplant fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum şeklinde kullanılan araç-gereç ücretlerini içermemekle birlikte rekabet şartlarından dolayı web üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek bununla birlikte ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayene gerekmektedir.

2023 Türk Diş hekimleri Birliği tarafınca belirlenen İmplant Diş Fiyatları
TDB 2023 İmplant Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 4090 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 2325 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) 1725 TL
Sinus Lifting (biomateryal ücreti hariç) 2270 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 3240 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 1505 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 3240 TL
Diş Çekimi 375 TL
Gömülü Diş Çekimi 1270 TL

Günümüzde bakıldığında, ülkemizde genel olarak insanoğluın alım güçleri düşünüldüğünde implant tedavisinin çok uygun maliyetli bir tedavi olduğu söylenemez. Sadece, elde edilmiş sonuç ve başarı oranı kıyaslandığında meydana getirilen harcamanın boşa gitmeyeceği tedavi yöntemlerinden biridir. İmplant diş fiyatları hakkında detaylı data almak için arayın.

İmplant ve SSK

İmplant tedavisinin SGK tarafınca karşılanıp karşılanmadığı merak edilmektedir. İmplant tedavisi SGK tarafından karşılanmamaktadır.

İmplant Diş Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İmplant tedavisi uygulandıktan sonraki günlerde, doku iyileşmesine destek olmak amacıyla;

Ağız temizliğinin rutin olarak yapılması,
Ağız temizliğinde nazik hareket etmek,
Sigara ve alkol tüketmemek,
İşlem meydana getirilen alan ile tam iyileşme sağlanana kadar sert bir şey çiğnenmemesi
Ağır fizyolojik aktivitelerden uzak durmak gerekir
İmplant Tedavisi Sonrası Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Operasyon sonrası 2 saat süresince herhangi bir şey yemeyiniz, içmeyiniz. İlk 24 saat sıcak içeceklerden kaçınınız ve sadece yumuşak, soğuk yiyecekler (soğuk püre, süt ürünleri ve dondurma) tüketiniz. İlk hafta sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınınız.
Operasyon hemen sonra pıhtılaşmayı başlatmak ve kanamayı durdurmak için yumuşak, steril bir tampon ile yumuşak baskı uygulanması önerilmektedir.
İlk 24 saat tükürükte kan görülmesi mümkündür-normal bir durumdur. Hatta sabah uyandığınızda yastığınızda kan izlerigörebilirsiniz. İlk 24 saat, yara bölgesinin iyileşme sürecinin başlaması için tükürmeyiniz veya ağzınızı çalkalamayınız.
Operasyon akşamı dişlerinizi fırçalamayınız yahut gargara kullanmayınız.
36 saat sonra ağzınızı 2 hafta süresince günde iki defa ağız gargarası ile veya tuzlu su (bir bardak ılık suya ¼ çay kaşığı tuz) ile gargara yapılması tavsiye edilir. 1 dakika boyunca gargara yapınız, tükürünüz ve sonrasındaki 30 dakika boyunca herhangi bir şey yemeyiniz, içmeyiniz.
İlk 24 saat sigara içmeyiniz, alkol almayınız. Operasyon bölgesi tamamen iyileşene kadar sigara içilmemesi uygundur.
Eğer diş hekimi tarafından antibiyotik veya ağrı kesici verildiyse, önerilen şekilde kullanınız​
İlerleyen günlerde operasyon bölgesinde kanama meydana gelirse, steril tampon ya da ıslak pamuk ile operasyon bölgesi üzerine baskı uygulayınız​
İlk 2-3 gün operasyon bölgesinde şişkinlikler yahut hematom görülebilir, yanakta veya göz altında gözlemlenebilir, yedi gün sonra kaybolurlar. İzlerin kaybolmasını hızlandırmak için operasyon alanına İlk gün süresince buz uygulanması (5 dakika buz ile uygulama yapılmalı, 5 dakika beklenmeli, bir kaç saat süresince devam edilmeli) ve ilk 2 gece başınız yukarında olacak şekilde uyumanız önerilmektedir​
Absorbe olan (kendiliğinden eriyen) dikişlerin ağızda 2 hafta kadar kalmaları beklenir ve alınmaları gerekmemektedir. Eğer absorbe olmayan (erimeyen) dikiş var ise diş hekimi tarafından 5-7 gün sonrasında alınmalıdırlar. Her iki durumda da operasyon sonrasındaki ilk hafta dikiş olan bölgeyi fırçalamayınız.
Herhangi bir problem meydana gelirse veya herhangi bir sorununuz olursa diş hekiminize danışmaktan çekinmeyiniz.
İlk 24 saat için soğuk uygulaması tavsiye edilmektedir. Operasyon sonrası iki hafta boyunca günlük iki defa bir dakika süresince gargara yapılması tavsiye edilmektedir.

İMPLANT FİYATLARI GÖRECELİ OLARAK UCUZLAMAKTADIR
İmplant teknoloji ‘sindeki gelişmeler ve implantı seri üretime elverişli yeni teknolojik cihazlar yardımıyla, biroldukça şirket piyasaya girmiş ve yeni implant markaları ortaya çıkmıştır. Bu vaziyet, implant sektöründe rekabeti de bununla beraber getirmiştir. Bu gelişmelerin sonucunda, implant fiyatları geçmiş on yıllara bakılırsa göreceli daha da ucuzlamıştır. Buna bağlı olarak, implant tedavisi tercihi artmıştır.

ANKARA’DA SAĞLIK TURİZMİ VE İMPLANT FİYATLARI
Ankara ve İstanbul gibi büyük metropoller başta olmak üzere, ülkemizde meydana getirilen implant tedavilerinin ücretleri Avrupa ülkelerine göre daha ucuzdur.

Aynı marka ve kalitedeki bir implantın, başta, Ankara, İstanbul ve İzmir şeklinde büyük metropoller olmak üzere, Türkiye’de daha ucuza yapılabilmesi sebebi ile çok sayıda hasta ülkemizde tedavilerini yaptırmayı tercih etmektedir.

Örneğin, Ankara’da konaklama ve tayyare bileti de dahil olmak üzere toplam tedavi maliyetinin Avrupa ve Amerika’dan ucuz olması bireyleri sağlık turizmine yöneltmektedir.

Özellikle, Ankara ve çsafha iller kökenli olup da, yurt haricinde yaşayan Türkler, tedavi ücreti avantajından dolayı, implant başta olmak üzere tüm diş tedavilerini Ankara’da yaptırmayı tercih etmektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir