× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Teknoloji elbette herkes için hayatın vazgeçilmez bir parçası olarak görülür, bizim için en önemli ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir. Ulaşımdan tutun da sağlığa kadar geniş yelpazeye sahip olan teknoloji her sektörde kendini gösteriyor. Lakin bu makalemizde teknolojinin toz pembe kısmıyla değil de yanlış ellere geçtiğinde ya da yanlış kullanımlarda ne tür zararlara yol açabileceğini ele alacağız.

Örneğin herkesde olan cep telefonlarını ele alalım, biz bütün bir günümüzü bu cep telefonlar aracılığıyla sosyal medyada geziniyoruz ve bu işin en kötü yanı hayatımız boyunca sanki sosyal medya gerçek dünyaymış gibi yaşıyoruz. İşte bu yanlış bir kullanımdır ve insana oldukça zarar vermektedir, örneğin mutsuzluk, iletişimsizlik ve insanın kendisini geliştirememesi birer örnektir. İnsanın kendini geliştirememesi diyoruz çünkü sosyal medyada bir sürü gerekli gereksiz, yanlış yönlendiren bilgiler var ve bunun doğrultusunda bazı şeyleri sorgulamıyoruz. Ama konumuz sosyal medya değil tabi!

Silahlar kötü teknolojilerdir

Telefon örneğinde olduğu gibi, telefon insanlığa yararlı bir icat olarak ortaya çıksada sonuçta kötü kullanımlarda kişiye zarar veriyor. Şimdi ise nerden bakarsan bak hiçbir şekilde iyi yönünün bulunmayacağı silah teknolojileri çoğu masum insanların ölmelerine sebeb olmuştur tarihte. Kaldı ki günümüzde teknoloji çok ilerledi bu tür silahların daha güçlüsü yapıldığı göz önünde bulundurulursa, durumun çok vahim bir hal aldığını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir