× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Telefon Ekranda Mürekkep Dağılması Akması?

Telefon ekranda mürekkep dağılması cihazın düşmesi veya sıkışıp baskıya maruz kalması sonucunda oluşabilir. Arka cebe konulan telefonların üzerine oturulması bunlara en basit örnektir. Peki telefonda mürekkep dağılması akması ile karşılaşılırsa ne yapılabilir?

Telefon Düştü ve Ekranım Siyah Kaldı?

Bu lekenmeleri lacivert, mor ya da alışılmış siyah renkleriyle görebilirsiniz. Akıntı olduğu alanlarda dokunmatik ekran işlevini kaybedebilir ve ekranınızın belli bölgeleri artık dokunmalara tepki veremeyebilir. Ekranda mürekkep dağılması zamanında müdahele edilmezse tüm ekranınızı kullanılmaz hale getirebilir.

Ekranda mürekkep lekesi görüyorsanız bunun yalnızca tek bir çözümü vardır: LCD değişimi. Hasar alan LCD ekranı yenisiyle değiştirilmeli ve bu yapılırken yalnızca orijinal ekranlar kullanılmalıdır. Özellikle iPhone gibi modellerde seri numarası uyumsuz ekranlar kullanılması ekranın basmaması gibi garip sorunlara neden olabilir.

Ekranda mürekkeplenme sorunu çözmek için aşağıda CepMarket ekran değişimi fiyatlarını görebilirsiniz. Firmamız çift taraflı ücretsiz kargoyla ekran değişimi hizmeti de sunmaktadır.

Ekranda Mürekkep Dağılması Garanti Kapsamına Gireri mi?

Eğer düşme veya fiziksel baskı sonucunda LCD ekranda sıvı akıntısı oluşmuşsa bu durumda hiçbir telefon üreticisi bunu garanti kapsamına almayacaktır. Zira telefon satın alınırken ekranın bu tür baskı ya da darbelere karşı dayanacağının garantisi verilmemiştir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir