× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Telefon ekranı bilgisayar ekranına nasıl yansıtılır? bunu birçok kişi yapamamaktadır. Bizde sizler için telefon ekranı bilgisayar ekranına nasıl yansıtılır? konusu ele alacağız.Bu konuyu iki şekilde ele alabiliriz.

Uygulama İle Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Piyasada telefon ekranını yansıtmak için düzinelerce uygulama var. Ancak bu uygulamaların hepsi beklenen sonuçları vermeyebilir. Bazıları sınırlı platform ve işletim sistemi desteği nedeniyle olumsuz not aldı. Bazıları  performans açısından kullanıcıları tatmin etmiyor. Özellikle reklamlarıyla kullanıcıları rahatsız eden uygulamalar en can sıkıcı olanlar arasında yer alıyor.

Sizin için seçtiğimiz dört farklı ekran yansıtma uygulaması var. Bu uygulamalardan bazıları yalnızca deneme sürümleri sunar. Unutulmamalıdır ki, tüm özelliklerinden yararlanmak için bazen ücret talep etmektedirler. Ayrıca, bazıları sadece bilgisayarla çalışmıyor. Ayrıca, bu uygulamalar ekranı TV gibi farklı cihazlara  yansıtmak için kullanılabilir. Bu uygulamalar; MirrorTo, Apower Mirror, Mirroring 360, Reflector 4 uygulamalarıdır. Bu uygulamalar ile uygulama ile telefon ekranını bilgisayara yansıtma işlemini gerçekeleştirilecektir.

Uygulama Olmadan Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Makalemizin ana konusu telefon ekranı bilgisayar ekranına nasıl yansıtılır? sorusudur. Bunu iki şekilde açıklayacaktık. İlkini üst kısımda açıkladık şimdide ikinci yöntem olan uygulama olmadan telefon ekranını bilgisayara yansıtmayöntemini açıklayacağız.

Günümüzde teknoloji üreticileri, ürünlerinin birlikte çalışmasına olanak tanıyan bir ekosistem geliştiriyor. Bu ekosistemlerdeki en popüler cihazlar  genellikle Apple ürünleridir. Bunun dışında Huawei ve Xiaomi gibi geliştiriciler de ürünler arasında bir ekosistem oluşturabiliyor. Peki hangi marka telefon herhangi bir uygulama kullanmadan ekranı bilgisayarınıza yansıtabilir? Burada bahsedilen iki büyük akıllı telefon üreticisi var. Tabii ki bunlardan ilki Apple. Bahsettiğimiz ikinci üretici ise Huawei.

Apple İphone

Aslında Apple’ın uygulamayı kullanmadan iPhone ekran yansıtmaya izin verdiğini söylemek tam olarak doğru değil. Ancak, kullandığınız uygulama Mac cihazınızda yerleşik olduğundan, uygulamayı indirmek için ek adımlar atamazsınız. Quicktime aracılığıyla  iPhone ekranınızı Mac cihazınıza yansıtabileceksiniz.

Huawei

Benzer bir uygulamayı Huawei’nin ön tarafında da görebilirsiniz. Huawei Share adı verilen bir teknoloji sayesinde  Huawei bilgisayarınızı tek bir dokunuşla Huawei telefonunuza bağlayabilirsiniz. Bundan sonra, ekranı yansıtabilirsiniz. Bu adımlardan telefon ekranı bilgisayar ekranına nasıl yansıtılır? sorusunu cevaplamış bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir