Telefon Hafızası Temizleme Android

 Telefon Hafızası Temizleme Android

Telefon hafızası temizleme android cihazlarda telefonların hafızasında yer açmak isteyenlerin başvurduğu işlemlerden biri olmaktadır. Özellikle hafıza arttırma seçeneği yer almayan telefonlarda telefonun hafızasının temizleniyor olması ayrı bir öneme sahiptir. Bu sayede cihazda daha fazla yer açılmış ve gereksiz dosyalar ortadan kalkmış olacaktır.

Telefon Hafızası Temizleme

Günümüzde yeni geliştirilen teknoloji ile birlikte 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB gibi yüksek hafızalara sahip cep telefonları üretilmektedir. Telefonlarda hafızaları yükselmesine rağmen çoğu kişi telefonlarında yeteri kadar depolama alanı yok hatasını almaktadır.

Telefon hafızası 128 GB’a kadar yükseltilebileceği gibi bu uygulama her cihaz için geçerli olmamaktadır. Bu durumda android telefon sahipleri telefon hafızası temizleme android cihazlarda nasıl gerçekleşir sorusunun cevabını aramaktadır.

Birçok kişinin telefonunda beklenmedik anda çıkan uyarı sonrası telefonlardan fotoğraf çekme, dosya indirme ve müzik listesi oluşturma işlemi gibi pek çok işlem yapılamamaktadır. Telefon hafızası temizleme android cihazlarda gerçekleştirilmeden önce telefonda kayıtlı olan fotoğraf, müzik ya da video gibi dosyaların depolama servislerine taşınması gerekmektedir.

Telefon hafızası temizlendiğinde telefon içerisinde yer alan bazı dosyalar silinebileceğinden önemli dosyaların depolama alanlarına taşınması gerekmektedir.

Telefon Hafızası Nasıl Temizlenir?

Android telefon hafızası temizlemek için;

  • Ayarlar,
  • Depolama seçenekleri sırasıyla seçilmeli oradan silinmek istenen dosyalar seçilerek telefon hafızası kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Diğer yandan telefonlarında daha fazla yer açmak isteyenler uygulayacağı bazı yöntemler bulunmaktadır.

1.      Önbellekteki Haritaların Silinmesi

Android telefonlarda en fazla yer kaplayan durumlardan biri haritalar olmaktadır. Gezilen pek çok yer haritalara kaydolmakta bu da hafızanın kısa sürede dolmasına neden olabilecektir. Haritaların ön bellekten silinmesi hafıza temizleme yöntemlerinden biri olmaktadır.

2.      Gereksiz Fotoğraf ve Videoların Silinmesi

Android telefonlarından çok fazla fotoğraf ve video çekenlerin istemeden karşılaştıkları hatalardan biri depolama alanı yok hatasıdır. Önemli olan dosyaların farklı bir depolama alanında depolanması ve gereksiz dosyaların silinmesi telefon hafızasının temizlenmesine yardımcı olacaktır.

3.      Oynanmayan Oyunların Silinmesi

Pek çok kişi çevresinden duyduğu bir oyunu merakla telefonuna indirmekte, oynanmayan ve unutulan bu oyunlar telefonda gereğinden daha fazla yer kaplamaktadır. Bu oyunların siliniyor olması telefon hafızası temizleme android için önemli bir durum olmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın