× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Telefon artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Ama beraberinde bir sürüde sorunu da meydana getirdi. Özellikle para harcadığımız bu telefonları kötü kullanmakla, zararından etkilenmekle kalmayıp onlardan yine satın almanız gerekiyor. Bunların olmaması ise size kalmış.

Ömrünü arttırmak için yapılması gerekenler;

1- Telefonu ara vererek kullanın (pil için)

2- Telefonu sadece pili %10’un altına inince şarj edin

3- Telefonu yüksek yerlere koymayın çünkü düşebilir

4- Bir şey dinlerken sesini sonuna kadar açmayın

5- Mümkün olduğunca arka plandaki programları kapatın

6- Telefonu bazen akşamları kapatıp sabahları açın

Alırken Bunlara Dikkat Edin

En önce amacınızı belirleyin. İş mi, eğitiminiz için mi yoksa vakit geçirmek için mi alacaksınız? Sonrasında ise tabi ki marka. Belki günümüzde çeşitli seçenekler olabilir, 3-4 yıl sonra ömrü de bitebilir ama en çok tercih edilen ilk 3 markadan fiyat ve performansı iyi olanı tercih edin. Performans ve özellikler için en önemlileri işlemci hızı, pilin mah değeri, ram, hafıza ve çekim kalitesi. Daha sonra ekran boyutu, çözünürlüğü ve duruma göre ek hafıza da olabilir. Bana sorarsanız ekranı çok büyük olmasın, yer sorunu oluşturabilir. Performanstan bahsedersek tüm özellikleri ne kadar yüksekse o kadar iyi olur.

Telefonun Zararları

En büyük sorunda bu konu. Artık dünyadaki çoğu kişi gününün çoğunu telefonlarla geçiriyor. Bu durum sizi fiziksel ve zihinsel olarak sizi yoruyor. Özellikle kambur durmanıza, boynunuza, radyasyonunfiziksel olarak etkileyeceğine ve özellikle trafikte kaza yapma riskini arttıracağına dikkat etmeniz gerekiyor. Bence arada dinlenin ve sadece ihtiyacınız olduğunda kullanın ayrıca telefonu kendinizden uzak tutmayı da ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir