× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler [wpdreams_ajaxsearchlite]

İletişim ve teknoloji çağında artık küçük büyük herkesin elinde akıllı telefonlar bulunuyor. Bazı durumlar oluyor ki bizi arayan numaraları tanımıyor ve endişelenerek açmıyoruz. Önceden telefon numarasının kime ait olduğunu öğren konusunda hiçbir uygulama ya da yardım bulunmazken, şimdi ise bu konuda birçok destek uygulamaları ve araçları bulunmaktadır. Bu sayede bizi rahatsız edenleri ya da numarasını bilip kimin olduğunu merak ettiğiniz kişileri öğrenmek için bu işlemleri kullanarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer sizi rehberinizde kayıtlı olmayan birisi aradı ve siz kim olduğunu bilmiyorsanız bunu öğrenmenin birçok farklı yolu bulunmaktadır. Sizi aramasa da merak ettiğiniz numaraların kime ait olduğunu öğrenmek de aynı şekilde kolay olduğu gibi alternatif birçok yolu mevcuttur. Sizlere ücretsiz olarak telefon numarasının kime ait olduğunu öğren işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak yazımızda anlatacağız. Bu işlemi yapabileceğiniz birçok ücretli servis veren operatör numaraları da bulunmaktadır. Fakat birçok kişi bu gibi servis sağlayan yerlerden kendilerine ne kadar bir fatura yansıyacağını bilemediği için hep aramaya çekinmektedir.

Bazı firmalar BTK tarafından bilinmeyen numaraları bildirme işlemi için yetkilendirilmişlerdir. Aralarında yaptıkları sözleşme gereği bu tarz firmalar telefon numaralarının data veri tabanını olmaktadır. Bununla beraber belirli bir ücret karşılığında kişilere bilinmeyen numara öğrenme hizmeti sağlamaktadır. Birçok hat operatörü müşterilerine ücretli olarak arayan kim hizmeti sağladığını da hatırlatalım. Burada önemli olan nokta, kullandığınız hattın operatörünü aramanız gerekiyor. Aksi takdirde farklı bir numaralı operatörden hizmet almaya kalkarsanız çok daha fazla bir ücretle karşı karşıya gelebilirsiniz.

Bu gibi seçeneklerin haricindegünümüzde hemen herkesin kullandığı bazı sosyal medya platformları olan Facebook, Whatsapp gibi uygulamaları sayesinde de cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenebilme imkânına sahipsiniz. Bir diğer yöntem ise CIA adı verilen bir akıllı telefon uygulaması olmaktadır. Bu uygulama sayesinde sizi arayan numara kiminolduğunu doğrudan görebilmektesiniz. Bunun için bu uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Böylece hiçbir ücret ödemeden sizi arayan numaraların kimlere ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir