× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Android telefonunuzu çalıştırmaya başlamadan önce, internette yaptığınız her şeye yardımcı olmak ve yedekleme seçeneği olarak varsayılan hesap olarak hizmet veren bir google hesabına giriş yapmalısınız. Ancak, giriş yapmak için kullandığınız e-posta, varsayılan e-postanız olur ve chrome tarayıcıyı açtığınızda otomatik olarak Gmail’inize giriş yapmış olursunuz. Bu nedenle, sonunda yeni bir hesabınız varsa ve bir noktada onu değiştirmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken varsayılan Google hesabını basit adımlarla nasıl değiştireceğinizi bilmek.

Bir Google hesabı kullanmak, telefonunuzda herhangi bir casus uygulamanın yüklü olup olmadığını nasıl kontrol edebileceğiniz, Gmail’de varsayılan e-postayı nasıl değiştireceğiniz ve varsayılan Google hesabı rengini nasıl değiştireceğiniz gibi özel özellikleri kullanabileceğiniz için koruma olarak gelir. Her şey seçiminiz, istediğiniz ekran ve Google hesabınızın telefonunuzda nasıl görünmesini istediğinizle ilgili. Ancak, varsayılan google hesabını nasıl değiştireceğinizi bildiğinizde, android telefonunuzu veya Google hesaplarını kullanan başka bir gadget’ı kullanırken sizin için daha kolay hale gelir.

Herhangi Bir Telefonda Varsayılan Google Hesabını Değiştirme

Chrome Tarayıcıyı kullanın

Gmail’deki varsayılan e-postanızı değiştirmek istiyorsanız, işlem hızlı ve basittir. Tek yapmanız gereken, krom tarayıcınızda yeni bir Google hesabında oturum açmayı denemek ve oturum açmış olduğunuz mevcut e-posta adresinizi otomatik olarak kaldıracaktır.

  1. Chrome tarayıcınızın arama kutusuna Gmail.com yazın ve internetin hesabınızı yüklemesini bekleyin.
  2. Chrome tarayıcıda, ekranınızın sağ üst köşesindeki üç çizgili simgeye tıklayın.
  3. Bu simgeye tıkladıktan sonra, Gmail hesabınızın yazılı olduğu simgeye tıklayın, aşağıda listelenen tüm Google hesaplarınızın listesini içeren yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  4. Cihaza hesap ekle’ye tıklayın; bu, belirli bir e-posta adresi için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek yeni Google hesabınıza giriş yapabileceğiniz başka bir sekme açar. Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, sağ altta bulunan Gizli Mod altında Bu Cihazdaki Hesapları Yönet yazan aynı sayfada Cihazdan Hesabı Kaldır seçeneğine tıklayarak daha önce giriş yapmış tüm hesaplardan çıkış yapana kadar bu işlemi tekrarlayın. bu sayfanın köşesi, aşağıdaki 5. adımdan geçtikten sonra, hemen aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Telefon Ayarlarınızda Yedeklemeyi Kullanın

Telefonunuzdaki varsayılan Google hesabını değiştirmek çok basittir. Aşağıda belirtildiği gibi birkaç adımı uygulamanız yeterlidir:

  1. Telefonunuzun menüsünde Ayarlar’a gidin
  2. Sistem’e tıklayın
  3. Yedekleme’ye gidin ve ardından Hesap’a dokunun.
  4. Hesap ekle’ye tıklayın ve yeni e-posta adresinizle giriş yapın
  5. Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, telefon otomatik olarak eskisini yeni varsayılan Google hesabınız olarak değiştirecektir.

Gmail Uygulamasını kullanın

Bir telefonda varsayılan Google hesabınızı değiştirmek basit bir işlemdir ve sizin için sekmeler açan bir tarayıcı uzantısı kullanmaya benzer. Bununla birlikte, bu yöntemin avantajı, telefon konseptinizde herhangi bir casus uygulamasının yüklü olup olmadığını nasıl kontrol edeceğinizi de öğrenmiş olmanızdır. Cihazınız dışında herhangi biri hesabınıza erişmeye çalışırsa sizi hemen bilgilendirecek ve hesabınıza girmeye çalışan kişiye Hayır’ı tıklayarak direnmek için harekete geçebileceksiniz. İşlemi özetleyelim:

Telefonunuzun menüsünde Gmail Uygulamanıza gidin

Uygulamanın sağ tarafındaki resim simgesine tıklayın

Başka bir hesap ekle’ye tıklayın

Daha sonra, yeni hesabınıza giriş yapmak için Google’a tıklayın İsterseniz başka bir hesabı silmek isteyebileceğinizi ve gelen kutusu mesajlarıyla bilgilendirilmek üzere bırakabileceğinizi unutmayın.

Fabrika Ayarlarına Sıfırla’yı kullanın

Yukarıda belirtilen tüm adımları denediyseniz, telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlamayı düşünebilirsiniz. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, başka hiçbir şey çalışmadığında son çaredir. Önemli dosyalarınız varsa telefonunuzu yedeklemeniz veya bunları bir SD karta taşımanız önerilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzdaki her şeyi kaldırır ve istediğiniz Google hesabına giriş yapmanızı sağlar. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama işlemi şu şekildedir:

Telefonunuzun menüsünde Ayarlar’a tıklayın.

Lütfen Sistem’i aramak için aşağı kaydırın, üzerine tıklayın

Seçenekleri sıfırla’ya tıklayın

Tüm verileri sil (Fabrika Ayarlarına Sıfırla) üzerine dokunun ve işlemin bitmesini bekleyin

Telefonunuz, yeni Google hesabınıza giriş prosedürünün başlayacağı yerde yeniden başlayacaktır; İnternet verilerinizi açacaksınız, yeni hesabınıza giriş yapacaksınız ve yeni bir varsayılan Gmail’i kullanmaya hazırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir