× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Özelliklerle dolu mobil işletim sistemi, kullanıcıların çeşitli PlayStore uygulamaları tarafından desteklenen çeşitli kişisel ve işle ilgili görevleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı oldu.

Ancak, özellikler daha fazladır; cihaz üzerindeki yük daha fazladır. Günümüzün Android cihazları yaklaşık 8 GB RAM’e sahip olsa da, çok sayıda önceden yüklenmiş uygulama, sürekli çalışan arka plan işlemleri ve Android telefonların abartılı kullanımı cihaz belleği üzerindeki stresi artırır. Ve bu stres, cihazı daha da yavaşlatarak performansın düşmesine, uygulama çökmelerine, daha yavaş yanıt süresine vb. neden olabilir.

Peki Android telefonunuz yavaşsa ne yaparsınız? Bu sorunları çözmek için RAM’i temizlemeniz veya fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Android Cihazlarda RAM Nasıl Temizlenir

Android’de RAM’i nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Üçüncü Taraf Temizleyici Uygulaması Kullanma: Akıllı telefon temizleyici

Akıllı telefon temizleyici, Android işletim sistemi tarafından desteklenen telefonlarda depolama temizliğine ve genel cihaz optimizasyonuna ve performans geliştirmeye yardımcı olan bir yardımcı program uygulamasıdır. Önemsiz temizleyici, WhatsApp medya yöneticisi, yinelenen bulucu ve yerleşik bir dosya gezgini gibi özellikler içerir. Akıllı telefon temizleyicideki bu özelliklere bir başka ek, tek dokunuşla RAM güçlendiricidir. Bu tek dokunuşlu düğme, otomatik bir RAM temizleyici ve optimize edici görevi görür.

Bir kullanıcı ona dokunur dokunmaz, cihazın önbelleğini ve birikmiş tüm geçici günlükleri de temizler. Ayrıca, gereksiz arka plan işlemlerini öldürür ve sonunda telefonunuzda daha hızlı performans ve daha sorunsuz yanıt süresi için RAM’i temizler. Ve ona erişmek oldukça basit:

  1. Adım: Akıllı telefon temizleyiciyi açın

Adım 2: Ekranın üst kısmındaki RAM Booster düğmesine dokunun.

Bellek kullanımını kontrol ederek Android cihazlarda RAM’i temizleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

NOT: Bu adımlar ve ekran görüntüleri Pocophone F1 cihazından alınmıştır. Diğer üreticilerin Android cihazları biraz farklı aşamalara sahip olabilir; ancak süreç aynı kalır.

Adım 1: Telefon Ayarlarını açın.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve Uygulamalar seçeneğini bulun. Üzerine dokunun.

Adım 3: Uygulamaları Yönet üzerine dokunun. Burada, telefonunuzda yüklü uygulamaların bir listesini bulacaksınız.

Adım 4: Listeyi kullanım sıklığına göre sıralayın. Diğer telefonlarda, maksimum kullanıma göre sırala seçeneğini bulabilirsiniz.

Adım 5: Şimdi, diğer telefonlarda, uygulamaları maksimum bellek kullanımına göre azalan sırada listeleyebilirsiniz. Burada liste kullanım sıklığına göre de sıralanmıştır. Yine de listede uygulama adının hemen altında yazan bellek kullanımını bulun.

Adım 6: Maksimum bellek kullanımına sahip uygulamayı seçin. Ancak, cihazın genel işleyişini etkilemek için yerleşik sistem uygulamalarını bırakmanız önerilir.

  1. Adım: Güya, maksimum belleği kullanan Gmail’iniz var. Daha fazla ayrıntı için üzerine dokunmanız yeterli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir