× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Toplu mesaj atma sistemi, dünyada ‘Bulk SMS’ adıyla bilinen ve saniyeler içerisinde binlerce kişiye ulaşabilme hızı ile birçok firma, kamu kurumu ya da dernek yöneticileri tarafından en çok tercih edilen haberleşme yöntemidir. Aynı zamanda toplu mesajlar, programlarlar üzerinden pratik ve hızlı bir şekilde gönderim gerçekleştirmesi nedeniyle kullanıcılarına rahat ve kolay kullanım imkânı da sunmaktadır.  

Toplu Mesaj Atma Sistemi Hangi Amaçla Kullanılır?

Özel sektörler; reklam ve kampanya duyurularını kolaylıkla gerçekleştirmek ve müşterilerine hızla ulaşmak için toplu mesaj atma sisteminden yararlanırlar. Buna ek olarak, randevu hatırlatıcı mesajlar için ya da borçlu müşterilere ulaşabilmek için de tercih edilen bir yöntem olan toplu SMS’ler, en ekonomik iletişim aracı olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Aynı zamanda işletmeler, toplu sms sistemlerini kendi yazılımlarına entegre ederek güvenlik ve doğrulama kodu gönderimi yaparak müşterilerinin ve kendi sistemlerinin güvenliğini koruyabilir, yaşanabilecek olası bir tehlikenin de önüne geçme fırsatı bulabilirler.

Toplu Mesaj Sistemi Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

Güzellik salonları, emlak sektörü, gıda sektörü, kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, eğitim kurumları, seyahat acentaları gibi sayamadığımız birçok sektör kendince belirledikleri alanlarda duyurularını yapabilmek ve ürünlerini tanıtabilmek için toplu mesaj atma sisteminden faydalanırlar.

Toplu mesajlar yalnızca işletmeler tarafından değil, bireysel kullanıcıların da birçok kişiye aynı anda ulaşabilmek için tercih ettikleri bir iletişim aracıdır. Bireysel kullanıcılar; bayram, tebrik, kutlama ya da duyurularını iletebilmek için toplu mesaj desteği alırlar.

Toplu Mesaj Atma Sistemi Nasıl Kurulur?

Toplu SMS gönderimi yapabilmek için BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) tarafından çeşitli yönetmelik ve kanunlar ile işlem sağlanmaktadır. Sağ üst tarafta bulunan ‘ücretsiz üyelik’ butonuna tıklayarak hemen üyelik oluşturabilir, sonrasında da SMS panel aktivasyonu ve mesaj başlığının tanımlanabilmesi için yasal süreçteki adımların takip edilmesi gerekmektedir. İşlemler için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir