Turkcell Dijital Güvenlik Servisi Hizmete Açıldı

 Turkcell Dijital Güvenlik Servisi Hizmete Açıldı

Türkiye’nin ilk telefon operatörlerinden Türkcell, dijital güvenlik servisi kurdu. Bu servis sayesinde zararlı olabilecek tüm internet sitelerinden mobil müşterilerini korumayı vadediyor.  Adi dolandırıcılık, kimlik bilgilerinin çalınması ve sahte sitelere karşı koruma kalkanı olarak dolandırılmaları engellemek adına dijital güvenlik servisini devreye soktu.

Dijital gelişmeler ve cihazlar hayatımızın her yerinde yer almaktadır.Aynı zamanda bireyselolarak da sanal alemde siber saldırılara karşı güvenlik açıklarısorununu da beraberinde getirdi. Yeni hizmete giren dijital güvenlik servisi sayesinde Türkcell, müşterilerinin mobil internet deneyimini ve kullanımını en üst şekilde güvenle kullanmalarını sağlamaktadır.Dijital Güvenlik Servisi, Türkcell müşterilerine ait tüm kişisel bilgilerin sahte sitelerdeki tuzaklar aracılığıyla alınmasına imkân vermeyecek.

Sahte Site Nedir?

Son dönemlerde siber yani sanal dolandırıcıların sık sık başvurduğu yeni bir yöntem sahte siteler ile karşı karşıya kalmak her internet kullanıcısı için mümkün olabilir. Sahte siteler ile genellikle banka, e-ticaret ve son dönemlerde E-devlet sitesinin birebir benzerleri yani birebir kopyaları hazırlanabilmektedir. İlk olarak kuruluşa ait olan internet sitesinin domaini yani internet adresinin bir harf eksiği yada harf değişiği kayıt ediliyor. Sonrasında ise kuruluşa ait internet sitesininbirebir benzeri bir site kuruluyor. İnternet ortamın  da  ki bu dolandırıcı şebekelerinin bu sahte siteleri yapmasının amacı ise ağına düşürmeyi başardığı insanların kredi kartı bilgilerine ve T.C kimlik numarası gibi önemli kimlik bilgilerini ele geçirmek ve dolandırıcılıkta kullanmak.

Dijital Güvenlik Nasıl Çalışıyor?

Bu servisi kullanan kullanıcılar Türkcell hatları üzerinden internete bağlıyken bu tarz sitelere bağlanmaya çalıştıklarında uyarı veriyor. İçeriğin zararlı olduğunu anlatan bilgilendirme sayfası açılarak kullanıcıyı uyarıyor veya doğrudan siteyi kapatıyor. Böylelikle kullanıcıları bu tarz dolandırılma yöntemlerine karşı korumuş oluyor.

Türkcell’in müşterisi olan kullanıcılar hattıyla internette vakit geçirirkenolabilecek her türlü tehlikeden korumaktadır. Ancak Dijital Güvenlik Servisi, herhangi Wi-Fi ye bağlanıldığı takdirde kapanmaktadır. Sadece Türkcell mobil interneti kullanınca aktif olarak çalışmaktadır.

Nasıl Kayıt Olunur?

Türkcell bu güvenlik servisi hizmetini tanıtım fiyatı olarak aylık sadece 2,49 Türk Lirası ücretle hizmete sundu.

Güvenlik Servisi’ne abone olmak isteyen bireysel müşteriler, Dijital Operatör uygulamasından veya Türkcell hattından GUVENLIK yazıp 2200’a sms göndermeleri yeterli olmaktadır. Mesaj atıp uğraşmak istemeyen aboneler ise Türkcell bayilerine giderek veya Türkcell çağrı merkezi olan 0532 532 00 00 numarasını arayarak kayıt işlemlerini kolayca yapabilirler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın