× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bu yazımızda Turkcell numaramı gizliden çıkarma, Turkcell numara gizleme Açma, Özel numara Açma Türk Telekom, Özel numara KAPATMA, Vodafone özel numara kapatma, Numaramı bilinmeyen numaralara KAPATMA, Vodafone Gizliye Açma kısayolu ve Türk Telekom özel numara kapatma yollarını ve bilgilerinı öğrenin.

Turkcell gizli Numara Açma nasıl Yapılır?
Turkcell gizli numara açma sayesinde Turkcell operatörünüzü gizli numaralara karşı açık hale getirebilirsiniz. Turkcell operatörü hizmetlerini basit ve ergonomik bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Günümüzde gizliliğe çok örutubet veriliyor ve genellikle operatör kullananlar hatlarını gizli numaralara karşı kapatıyorlar. Sadece bazı durumlarda gizli numaraların bizleri aramasını isteyebiliriz. Bunu yapmanın çok rahat ve ergonomik yolu vardır. Turkcell gizli saklı numara açma işlemi ile gelen çağrıları gizli bir halde alabilirsiniz.

2021 yılıyla beraber gizliliğe örutubet veren kullanıcılar bir operatör kullandıklarında hemen hatlarını gizli saklı numaralara karşı gizlerler. Aslında olması ihtiyaç duyulan de bu kimse bilmediği numaralarca aranmak istenmez. Hatta numaralar gaslıkse bile bilmediğimiz bir numarayı ekranda görünce bile tedirgin olurken gizli numaraların aramasını hiç istemeyiz.

Turkcell operatörünü kullanıp da daha önce hattınız gizli numaralara karşı kapattıysanız ve bu durumdan caymak istiyorsanız Turkcell numaramı gizliden çıkarma özelliği yardımıyla tekrardan gizli numaraların sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Turkcell her yıl hizmetlerini kolaylaştırıyor ve servislerini geliştiriyor. Bu yazımız yardımıyla Turkcell gizli numara açma ve sonra gizli numaralara karşı kapatma işlemlerini nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Turkcell gizli Numara Açma
Turkcell gizli saklı numara açma yardımıyla hattınızı gizliden arayan insanlar için açık hale getirip gizli numaralardan aranabilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basittir. Sadece aşağıdaki adımları yaparak hemen operatörünüzü gizli saklı numaralara karşı derhal açabilirsiniz.

Turkcell gizli saklı numaralara açma işlemi için yapmanız gerekenler;

Telefonunuzun arama bölümüne geliyorsunuz.
Arama kısmına *253# yazıp aramıştınız ve işlem hemen gerçekleşiyor.
Eğer daha önce hattınızı gizli numaralara karşı kapattıysanız artık gizli saklı numaralara karşı hattınız açık olacaktır.
Yukarıdaki işlemi derhal yapmış olup Turkcell hattınızı gizli saklı numaralara karşı açabilirsiniz. Eğer tekrar gizli saklı numaralara karşı hattınızı kapatmak isterseniz de yine aynı kodu yazıp aramanız yeterlidir.

Gizli saklı numaralara karşı ulaşılmak yahut ulaşılmamak tamamen sizin elinizdedir. Yukarıdaki işlem tamamen ücretsizdir.

Bu işlem bir tek Turkcell kullanıcılarına aittir. Başka bir operatör kullanıyorsanız bu kod işe yaramayacaktır.

Turkcell Numaramı Gizliden Çıkarma
Turkcell operatörünü kullanıp daha önce hattınızı gizli saklı numaralara karşı kapattıysanız tekrardan numaramı gizliden çıkarma işlemini yapmak istiyorum diyorsanız yine yapmanız gerekenler aslında aynı işlemlerdir.

Yine telefonunuzun arama kısmına gelip *253# kodu arayıp işlem yapabilir ve Turkcell numaramı gizliden çıkarma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında Turkcell Dijital Operatör uygulamasını indirip telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapıp uygulama üzerinden numaranızı açık hale getirip gizleyebilirsiniz.

Turkcell gizli Numaraya Kapatma
Turkcell gizli numara açma işlemini ile hattınızı numaralara karşı açık hale getirebilirsiniz. Sadece tekrar numaranızı gizli saklı numaralara karşı kapatmak içinde tek işlem yapmanız yeterlidir. Özel numaraların sizleri rahatsız etmesini istemiyorsanız aşağıdaki işlemleri derhal yapabilirsiniz.

Turkcell özel numara kapatma işlemi

Telefonunuzun arama kısmına geliniz.
*253# kodu yazınız ve arama kısmına basınız ve ardından gizli saklı numaraya açık hattınız kapalı hale gelecektir.
Özel Numara Kapatma
Vodafone, Türk Telekom, Bimcell ve Turkcell operatörleri kullanıcılarına örutubet verdiklerinden dolayı numaralarını gizli açma yahut kapatma hizmetini sunmaktadır. Özel numara kapatma işlemi ile kullananlarının gizli numaralardan rahatsız edilmeleri için çeşitli kodlar ve uygulamalar üretmektedir. 2021 yılında operatör kullanıcıları operatörlerini kendileri için üretmiş oldukları kod yardımıyla telefonlarını rahatlıkla gizli saklı numaralara karşı kapatıp anında açabilirler. Özel numara kapatma işlemi tüm operatörler tarafından kullanıcılara ücretsiz sunulmuştur.

Numaramı Bilinmeyen Numaralara Kapatma
Hangi operatörü kullanırsanız kullanın her operatör numaranızı bilinmeyen numaralara karşı korumak için bir servis hizmeti sunmuştur. Kimse bilinmeyen gizli saklı numaralardan aranıp da rahatsız edilmek istenmez. Ancak günümüzde ne yazık ki bizi rahatsız etmek isteyen ve numarasının bilinmesini istemeyen bazı kişiler gizli saklı numaradan arayıp bizi rahatsız edip keyfimizi bozabilir. Bu şekilde durumlarda derhal numaralımızı bilinmeyen numaralara kapatma işlemini yapabilirsiniz. Böyle bir işlem ondan sonra hiçbir gizli numara bizi arayamaz.

Ülkemizde uzun senelerdir faaliyette bulunan Turkcell bilinmeyen numaralara karşı kullananlarını koruyor ve böyle bir hizmeti ücretsiz sunuyor. Her ne kadar numaranızı gizli numaralara karşı kapatsanız da arzu ettiğiniz vakit Turkcell gizli numara açma ile bilinmeyen numaraların aramalarına izin verebilirsiniz.

Eğer ben farklı bir operatör kullanıyorum gizli saklı numaraları açmak isterim diyorsanız öteki başlıklarımızla devam edelim.

Vodafone Özel Numara Kapatma
Turkcell gizli numaralara kapatma servisi öteki operatörlerde de mevcuttur. Bu operatörlerden biri de Vodafone operatörüdür. Eğer Vodafone operatörü kullanıyorsanız numaranızı gizli numaralara karşı kapatmak oldukca kolaydır.

Vodafone özel numara kapatma iyi mi yapılır?

Vodafone için özel numaraların sizi aramasını istemiyorsanız yapmanız gereken şeyler aşağıda yer almıştır.

Vodafone resmi web sitesi olan https://www.Vodafone.Com.Tr giriş yapınız peşinden sol üst köşede bulunan Giriş Yap kısmına tıklayıp telefon numaranız ve şifrenizle giriş yapmış olup arama ayarları kısmında bulunan gizli Numara Engelle servisini ücretsiz kullanıp özel numara kapatma işlemini yapabilirsiniz.
Eğer ileti yaz yöntemiyle yapmak isterseniz hemen büyük harflerle gizli AC yazıp 7046’ya ileti göndermeniz yeterlidir. Bu bildiri arkasından özel numaraya kapatma işlemi gerçekleşecektir.
Vodafone gizliye açma kısayolu olarak online giriş ya da Vodafone Yanımda uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama ve internet adresinden hemen gizli numara açma kapatma yapabilirsiniz.
Türk Telekom Özel Numara Kapatma
Turkcell gizli numara açma 2021 senesinde iyi mi olacağını anlatıyoruz ancak öteki operatör kullananları da düşünüp nasıl özel numara kapatma yapacaklarını da başlıklar halinde yazdık. Türk Telekom özel numaraları kapatmanız için pratik yollar sunmuştur.

Türk Telekom özel numara kapatma adımları

Telefonunuzun arama kısmına gelip *253# kodu yazmanız yeterlidir. *253# bu kodu yazdığınızda operatörünüz gizli saklı numaralara karşı kapalı olacaktır. Sadece daha önce kapalıysa özel numaraya tekrar açık hale gelecektir. Bunu deneyip öğrenebilirsiniz.
*100# kodunu yazarak da işlemler menüsünden özel numara kapatma işlemini yapabilirsiniz.
Türk Telekom online işlemler ve uygulamaları üzerinden de bu işlemi ücretsiz yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir