× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Twitch yayıncılarının genel bir kazanç beklentisi yoktur. Twitch’de kazancınız doğrudan sizin ortaya koyduğunuz çaba ile değişkenlik göstermektedir. Yayınlarınız izlendikçe, bağış aldıkça ve ücretli abone elde ettikçe geliriniz artacaktır. Dolayısıyla para kazanmak için yayınlarınızın daha fazla ilgi çekmesi gerekiyor.

Uzmanlar Twitch’de ortalama ilgi çeken bir yayıncının haftada 40 saat oyun oynayarak aylık 3 bin dolar para kazandığını belirtiyor. Elbette bu gelir tamamen ortalama bir rakamdır.

Mevcut Twitch yayıncılarının gelir durumuna göz atarak platformda ne kadar para kazanabileceğinizi öngörme fırsatınız var.

En Çok Kazanan Yabancı Twitch Yayıncıları ve Yıllık Gelirleri:

En Çok Kazanan Türk Twitch Yayıncıları ve Yıllık Gelirleri:

Twitch Sözleşmeli Yayıncı Şartları

Twitch sözleşmeli yayıncı ile iştirak programı aynıdır. Her iki sisteme dahil olmak için de şartlar aynıdır. Genel olarak Twitch’te sözleşmeli yayıncı olmak için aşağıdaki şartları karşılıyor olmanız gerekiyor:

  1. 50 takipçiye ulamak
  2. 8 saat yayın yamak
  3. 7 ayrı gün yayın yapmak
  4. Yayınların ortalama 3 izleyici tarafından izlenmesi

İştirak Programına Katılmak

Twitch’in sözleşmeli yani iştirak programına dahil olmak için 30 gün içerisinde bu şartları karşılamanız gerekiyor. Platform bu şartları karşılayıp karşılamadığınızı anlık olarak takip edebilme fırsatı sağlamaktadır. Kendi panelinize giriş yaptıktan sonra İçgörüler -> Başarılar bölümü altında ilgili şartları karşılayıp karşılamadığınızı öğrenebilirsiniz.

İlgili şartları karşıladıktan sonra Tercihler -> İştirak bölümü altında yer alan şu kısımları başarıyla tamamlamanız gerekiyor:

Ödeme Süreleri

Twitch’ten paranızı çekmek için minimum 50 dolar kazanmanız gerekiyor. İlgili alt rakama ulaştıktan sonra paranızı çekebilirsiniz. Twitch’ten para çekmenin 5 yolu var. Bunlar arasında Türkiye’de en çok kullanılan yöntem Wire üzerinden banka havalesidir. Tüm yöntemler ve paranın hesabınıza yatırılma süreleri şöyle:

ACH3 – 5 gün
Paypal1 – 2 gün
Çek1 – 2 hafta
e-Çek (ABD Dışı)1 – 4 gün
Banka Havalesi1 – 3 gün

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir