× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

ünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’ın yarım milyara yaklaşan kullanıcısı bulunuyor. Siyasi liderler, yöneticiler, oyuncular ve sanatçılar gibi kendilerine ait kitlesi bulunan figürler Twitter hesapları ile sevenlerine ulaşıyor. Bunun dışında ilgi çekici tweetler atarak takipçi sayılarını arttıran kullanıcılar, birer sosyal medya fenomeni haline dönüşüyor.

En saygın paylaşım alanı olarak kabul gören Twitter, kamuoyu oluşturma bakımından rakiplerinin önünde yer alıyor. Twitter’da açılan konular kısa süreler içerisinde milyonlara ulaşıyor. Bu nedenle Twitter kullanıcıları takipçi sayılarının çoğalmasını hedefliyor. Takipçi sayısı fazla olan kullanıcılar, Twitter’ın prestijli üyeleri arasında gösteriliyor. Twitter takipçi arttırma için birçok yol bulunuyor. Ücret ödenerek alınan takipçiler ile kısa sürede bir ivme yakalansa da bu sürekli olmuyor. Doğal ve etkileşimli takipçilerin kazanılması için aşağıdaki taktikleri uygulamak faydalı oluyor:

Twitter Takipçi Arttırma

1.     Twitter’a Reklam Verin

Twitter takipçi arttırma tekniklerinden ilki reklamlardan oluşuyor. Twitter’da profilin reklamının verilmesi düzenli bir takipçi artışını sağlıyor. Ancak, reklamı gören kullanıcıların takip etmesi için profil içeriğinin etkileyici olması gerekiyor. Belli alanda yoğunlaşmış, işe yarar bilgi ya da analizler paylaşan veya mizahi yönü ağır basan hesapların takip oranı fazla oluyor. Profil içerisinde içerik veya etkileyici metin bulunmuyor ise reklamlardan fayda alınamıyor.

2.     Takibe Takip Taktiğini Kullanın

Sosyal medya platformlarının büyük çoğunluğunda kullanıcıların kendilerini takip edenlere geriş dönüş yaptıkları görülüyor. Aynı yöntem Twitter takipçi arttırma için de kullanılıyor. Kullanıcılar kendi profil ya da gönderilerini beğenen kişilere jest yaparak onları takibe alıyor. Bu gerçekten yola çıkarak profilinizi takip etme olasılığı yüksek olan kişileri takip edin ve onların geri dönüş yapmasını bekleyin.

3.     Trend Topicler Hakkında Yazın

Twitter kullanıcıları sisteme giriş yaptıklarında mutlaka trend olan konulara göz atıyor. Bu konular arasında ilgisini çeken bir konu olursa buna ilişkin birçok tweet okuyor. Trend topic olan konular üzerinde söyleyecek bir şeyiniz varsa esirgemeyin ve dikkat çekici paylaşımlar yapmaya özen gösterin. Twitter takipçi arttırma için emek vermek gerektiğini bilin. Paylaşımlarınızı fark eden ve seven kullanıcılardan hatırı sayılır bir oran sizi takip edecektir.

takipçi arttırma twitter 2019

4.     Twitter’da Aktif Olun

Uzmanlığınız kapsamında olan bir konuda yapılan tartışmalara mutlaka katılın ve görüşünüzü düzgün bir şekilde açıklayın. Size cevap verenlere de aynı titizlikle karşılık verin. Sizin bilgi birikiminizi gören ya da üslubunuzu sevenler sizi takip etmeye başlayacaktır. Unutmayın ki takipçiler etkileşim olmayan profilleri hemen terk ederler.

5.     Tweet Atma Zamanını ve Oranını Ayarlayın

Twitter kullanıcıları gereksiz yere paylaşım yapan profilleri takip etmezler. Bu nedenle ne zaman tweet atacağınızı iyi ayarlayın. Twitter takipçi arttırma gayesi ile tweet sıralamayın ancak tweet atmaya uzun ara da vermeyin. Düzenli, az ve öz tweetler atarak hem yeni takipçi kazanabilir hem de mevcut takipçileri muhafaza edebilirsiniz.

6.     Tweetlerde Mutlaka Hashtag Kullanın

Twitter’da bir konu hakkında ne konuşulduğunu merak edenler arama bölümünü kullanıyor. Burada Hashtag kullanılan paylaşımlar ön plana çıkıyor. Bu nedenle bir konuda arama yapanların sizi bulması için Hashtag kullanmaya özen gösterin. Aradan uzun zaman geçse bile Hashtag içeren paylaşımların Twitter takipçi arttırma ihtimali her zaman mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir