× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

E-ticaret yazılımları; ürün kategorileri, alışveriş sepeti, ödeme seçeneği gibi özelliklere sahip web siteleri oluşturmak için kullanılan online satış için tasarlanmış yazılımlardır. Açık kaynaklı e-ticaret yazılımları ücretsizdir ancak % 100 ücretsiz bir e-ticaret sitesi oluşturmak mümkün değildir. E-Ticaret platformunun kendisi ücretsiz olsa bile, alan adı, hosting, SSL sertifikası maliyetleri için ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca premium tema ve uzantılar için de bir miktar bütçe ayırmanız gerekebilir. Amacınız, işletmeniz için en düşük maliyetle online satış sitesi hazırlamaksa ücretsiz e-ticaret yazılımları tercih ederek yazılım maliyetini ortadan kaldırabilirsiniz.

Web sitenizin tasarımı ve işlevselliğine dair etkileyici derecede esneklik ve kontrol sunabilen e-ticaret yazılımları; kullanıcı deneyimi ve envanter yönetimi gibi noktalarda büyük fark yaratabilir. Bu nedenle en popüler ücretsiz e-ticaret yazılımları arasında yer alan WooCommerce, Magento ve OpenCart’ı tanımanızda yarar var:

WooCommerce Ücretsiz E-Ticaret Eklentisi

WooCommerce ücretsiz e-ticaret eklentisi

Yaklaşık 15 milyon kez indirilen, en popüler açık kaynaklı e-ticaret çözümü olan WooCommerce, WordPress’in kontrol panelinden aktifleştirilen bir eklenti. Yani WooCommerce aslında başlı başına bir içerik yönetim sistemi değil. Gücünü WordPress’in popülerliğinden alsa da sunduğu sayısız kolaylık ve temel özellik nedeniyle, ücretsiz e-ticaret yazılımları arasındaki taht savaşlarında en büyük rakiplerden biri.

Herhangi bir WordPress sitesini inanılmaz denecek kadar kısa bir süre içinde bir e-ticaret mağazasına dönüştürmek için tasarlanan WooCommerce, mağazanızın tasarımı ve uzantıları için tonlarca seçenek sunuyor.

Markanızı gerçekten yansıtan bir mağaza oluşturma fırsatı sunma potansiyeline sahip bir e-ticaret eklentisi olan WooCommerce, başarılı bir online satış sitesi kurmak ve işini büyütmek isteyenlerin başlangıçta tereddüt etmeden tercih edebilecekleri güçlü bir araç.

WooCommerce ile bir e-ticaret sitesi kurmak isterseniz WooCommerce Nedir? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Magento Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı

Magento ücretsiz e-ticaret yazılımı

Adobe’nin sahip olduğu açık kaynaklı bir e-ticaret platformu olan Magento’nun, tamamen e-ticaret odaklı bir yazılım olduğu için WooCommerce’ten daha iyi bir potansiyele sahip olduğu söylenebilir.

Ford, Samsung, Coca-Cola, Nike gibi tanınmış markaların tercihi Magento, hem küçük ve orta hem de büyük ölçekli işletmelerin e-ticaret siteleri için uygun bir seçenek.

Çoklu mağaza, çok dil desteği gibi özelliklere sahip olan Magento hakkında güncel ve detaylı bilgi almak için Magento Nedir? adlı yazımızı okumanızı öneririz.

OpenCart Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı

Açık kaynaklı, PHP tabanlı, kullanıcı dostu bir e-Ticaret platformu olan OpenCart’ın en önemli özelliklerinden biri birden fazla mağazayı tek elden yönetmenize olanak tanıması. Böylelikle ürünlerinizi farklı online mağazalarda farklı fiyatlarla satışa sunabilirsiniz.

15.000’den fazla uzantı ve temaya sahip. Ayrıca, 20’den fazla ödeme yöntemi ve 8’den fazla nakliye yöntemi sunan OpenCart’ın online işletmeniz için uygun bir yazılım olup olmadığından emin olmak istrseniz Opencart Nedir? adlı yazımıza göz atmanızda yarar var.

Özet

Açık kaynaklı sürümleri ücretli sürümlerindeki bazı özellikleri içermese de sahip oldukları temel özellikler nedeniyle e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için en kullanışlı ücretsiz e-ticaret yazılımları arasında yer alan WooCommerce, Magento ve OpenCart’ı tanıtmaya çalıştık. İşletmeniz yeniyse ve online ticaret tecrübeniz yoksa WooCommerce ya da OpenCart ile etkileyici bir başlangıç yapabilirsiniz. Büyük satış potansiyeli olan online satış siteleri için Magento ile yola çıkabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir