× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

bu yazıda yazılım sektörü içerisindeki kullanımı oldukça yaygın olan hosting otomasyonu Plesk’in deneme sürümünü birden çok defa nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Otomasyon sistemini satın almak ya da incelemek isteyenler buraya tıklayarak fiyat sayfasına ulaşabilirler.

1. Adım – Geçici mail adresi oluşturmak

Her yeni deneme sürümü başvurusunda geçici mail adresi almamızdaki temel sebep Plesk’in son yaptığı güncellemede 1 mail 1 deneme kuralını getirmiş olmasından kaynaklanmakta. Bu durumu aşabilmek için de bu yazıda benim tercihim tempmail sitesini kullanmak olacak. Siz dilediğiniz bir siteden geçici mail oluşturabilirsiniz.

2. Adım – Deneme Sürümü Talebi Oluşturmak

Plesk sitesi içerisinde “Free Trial” kısmına gelerek temp mail sitesinden oluşturduğumuz mail adresi ile tüm bilgileri eksiksiz doldurup “Get License Key” butonuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlıyoruz.

3. Adım – Mail Adresi Doğrulama

Plesk güvenlik önlemiyle lisans anahtarını göndermeden önce size bir onay maili iletmekte. Bu maili açıp “CONFIRM MY EMAIL” linkine tıklıyoruz ve bu işlemi de tamamlıyoruz.

4. Adım – Lisans Anahtarına Erişim ve Aktivasyon

Onaylama işlemi de tamamlandıktan sonra 5-10 dakika gibi bir süre içerisinde mail adresinize lisans anahtarını içeren ikinci bir mail gelecek. Bu kodu plesk panelinize ekleyerek deneme sürümünü başlatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir