× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

vds sanal sunucu en verimli sunucu modelidir. VDS (Sanal Atanmış Sunucu) demektir. Büyük bir sunucunun bağımsız parçalara ayrılarak küçük sunucular haline gelmesine denmektedir. Vds de her kullanıcı için kullanılan farklı işletim sistemi mevcuttur. Örneğin sunucuda ayrışan ram miktarı yine o kullanıcıya kalır. Yalnızda tek kullanıcıya ait olur. Bu sayede sunucu yönetimindeki ram kısıtlamalarının önüne geçilmiş olunur.

VDS sunucular ağır ve yoğun web siteleri kaldırabilmek üzere tasarlanmıştır. Bu yüzden genellikle yeni açılan web siteleri vds ve hosting çözümlerine gerek duymamaktadır. VDS hostingler, yoğun hit alan sitelere ya da yüksek cpu oranı kullanan web siteler için gereklidir.

sanal sunucu özelliklede VDS genellikle orta derecede ki web portallarının ya da ufak kurumsallaşmış şirketlerin işine yaramaktadır. Ayrıca uzak masaüstü bağlantıları içinde uygundur. Bazı kullanıcılarımız vds sunucularında kendi güvenlik testlerini de gerçekleştirmektedir.

VDS Avantajları Nelerdir?

vds sanal sunucu CPU ve RAM gibi kaynaklar özeldir. Her bir kullanıcının kendi kaynakları mevcuttur. Bu sayede hiçbir kullanıcının web sitesi diğer kullanıcıların web sitesinin performansını etkilemez.

•VDS, root sayesinde web site yöneticilerinin sunucu üzerinde çok daha fazla etki ve kontrol sahibi olmasına olanak sağlar.

•VDS kullanıcıları diledikleri anda RAM, CPU gibi kaynaklarını yükseltebilir. Yükseltme için ekstra uzun süre beklemelere maruz kalmazlar.

•VDS kullanıcılarının web siteleri fazla trafik sebebi ile asla yavaşlama yaşamazlar. Siteye yoğun bir hit gelse bile asla performansa kötü bir etken olmaz.

•Dedicated sunucudan çok daha uygun fiyatlıdır.

•VDS kullanıcıları diledikleri gibi güvenlik yazılımlarını kurup kendi testlerini gerçekleştirebilir.

SSD VDS Nedir?

ssd vds hem kişisel bilgisayarımızdaki kullanılan disk olarak görülebilir. Hem de Depolama birimi olarak görülebilmektedir. SSD’nin açılımı ‘’Solid State Drive Sunucu(server)’’ olarak belirtilmektedir. SSD kelimesi Türkçeye ise ‘’Katı Hal Sürücüsü’’ olarak çevrilmiştir. Fakat SSD VDS ise VDS’nin içine atanan performans konusunda artış yaşatan önemli parçalardan biridir. SSD sunuculara performans bakımından cidden gözle görülür bir artış yaşatmaktadır. Daha fazlası için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir