Vivo 6 5G Tanıtıldı – Özellikleri ve Şaşırtan Fiyatı!

 Vivo 6 5G Tanıtıldı – Özellikleri ve Şaşırtan Fiyatı!

Bazı Özellikleri Sızdırılan Vivo 6 5G’den Şaşırtan Fiyat!

Geçtiğimiz aylarda bazı özellikleri sızdırılan Vivo 5G Cihazı sonunda kesinliklere kavuşarak tanıtıldı. Mobil alanda bir anda ortaya çıkış yapan ve özellikleri bakımından çoğu firma il kafa kafaya gidecek olan Vivo 6 5G Fiyatı ile de oldukça dikkat çekiyor.  Orta sınıf telefonlar arasında bulunan bu cihaz orta sınıf telefonların en iyisi şeklinde anılmaya şimdiden başladı.

 Son zamanlarda Çin pazarından dünya pazarına oldukça güçlü cihazlar çıkıyor. Vivo’da onlardan birisi. Geçtiğimiz aylarda özellikleri sızdırılarak Reddit üzerinde paylaşılmıştı. Bugün ise sızdırılan özellikler onaylanarak Vivo 6 5G Cihazı tanıtıldı. Daha önceden de akıllı telefon üreterek Dünya pazarına açılan Vivo’nun ilk 5G teknolojisine sahip cihazı da bu modeli olacak. Cihazın dünya pazarına ne zaman çıkış yapacağı bilinmiyor ancak önümüzdeki hafta Çin pazarında satışta olacağı kesinleşti.

1080P Ekran Çözünürlüğü ve %90,74 Ekran Gövde Oranı

6,57” Ekran boyutu sayesinde orta segment cihazlara uyar biçimde bir ekran modeline sahip olan Vivo 6 5G 1080P Çözünürlükte bir ekranla gelecek. Telefonun üç çerçevesi ince malzemelerden oluşturulmuş ancak alt çerçeve diğer çerçevelere göre oldukça kalın. Bu gibi farklılıklar da göz önünde bulundurulduğu zaman cihazın ekran oranının %90,74 olduğu gözlemlenebiliyor. Ekran gövde oranının bu denli yüksek olmanın temelinde de cihazda hiçbir şekilde çentik bulunmuyor olması.

Vivo 6 5G Telefonu Orta sınıf bir telefon olmasına rağmen içerisinde sıvı soğutma sistemi ile birlikte geliyor. PC soğutma sistemleri kadar iyi çalışacağı iddia edilen sistem hakkında şu an için detaylı bir bilgi bulmak mümkün değil. Snapdragon 765G yonga setine sahip olan cihaz Orta segment olmasına rağmen güncel oyunları sıkıntısız bir şekilde çalıştırabilir düzeyde.

İki Farklı Depolama ve RAM Modeli Bulunuyor

Depolama alanına gelindiğinde ise cihazın 64/128GB olarak iki modeli bulunuyor. 64GB olan modelde 6 GB 128GB olan modelde ise 8GB RAM bulunuyor. Ram açısından fazla olması da onu diğer cihazlardan öne geçiriyor. Telefonun arka kısmına baktığımızda ise bizleri L şekilde tasarlanmış bir kamera modeli karşılıyor. 48MP Ana kamerayı 8MP Ultra geniş açı, 2MP Makro ve Son olarak da 2MP derinlik sensörü takip ediyor. Son zamanlarda gelişen kamera teknolojileri nedeni ile giriş seviyesinde bulunan cihazlarda bile üç kamera bulmak mümkün.

Parmak izi sensörü Xiaomi gibi cihazlara benzer bir şekilde arka kısımda hemen kameranın yan tarafında yer alıyor. O alanda bulunan parmak izi kamera için sorunlar yaratabilmekte. Günümüzde yeni çıkan cihazlar ekrana gömülü parmak izi ile gelirken Vivo 6 5G’nin kameraya yakın olan parmak izi ilgi çekiyor.

Android 10 ve FuntouchOS 10 ile Destekli!

İş yazılım kısmına geldiğinde bizleri Andorid 10 karşılıyor. Güncel bir Android sürümü kullanan cihaz kendisine ait olan FuntouchOS 10 ile de desteklenmiş durumda. Kendi yazılımı sayesinde Multi-Turbo 3.0, Game Space 3.0 ve Game Box gibi oyunculara yönelik özelliklere kavuşuyor. Cihazın Şarj durumuna bakacak olursak bizleri oldukça gelişmiş bir teknoloji bekliyor. 44Watt gücünde olan hızlı şarj adaptörü sayesinde 5000mAh olan bataryası yarım saat içerisinde %70 seviyelerine ulaşıyor.

Cihazda yeni model cihazlarda göremediğimiz bir özellik daha yer alıyor. 3.5mm Jak girişine sahip olan cihaz, diğer cihaz modelleri gibi kulaklık girişi için ekstra bir aparat gereksinimi istemiyor. İş fiyat konusuna geldiğinde ise oldukça iddialı rakamlar ortada dönüyor. Durum o kadar ciddi ki bu özellikte bir telefonu Türkiye pazarında iddia edilen fiyatlarda görebilecek olmak heyecanlandırıyor

Üç Farklı Renk Farksız Fiyat!

Cihazın Üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Uzay Mavisi, Uzay Grisi ve Mat siyah. Cihazın üç farklı renk modeli olmasına rağmen uygulanan fiyatlar aynı düzeyde kalmaya devam ediyor.

Vivo 6 5G Cihazının 64 GB Depolama ve 6GB Ram modeli 330 Dolar, yani güncel kur ile (2.058TL) *

Vivo 6 5G’nin diğer cihaz modeli olan 128GB Depolama ve 8GB Ram modeli ise 373 Dolar, yani güncel kur ile (2.327TL) * ‘den satışa sunuluyor.

Ürün Çin pazarında 29 Şubat dan itibaren satışta olacak. Avrupa pazarına girişinin ne zaman olacağına dair bilgiler yok ancak Android severler bu cihaz için oldukça can atıyor.

Vivo 6 5G Tüm Özellikleri

Vivo 6 5G Cihazının tüm özelliklerini nelerdir sorusuna cevap için verilen bilgileri toparlayacak olursak bizleri bu şekilde bir tablo karşılıyor;

  • Ekran Boyutu: 6,57” 1080P
  • İşlemci Modeli: Snapdragon 765G
  • Ram: 6/8GB
  • Depolama: 64/128GB
  • Arka Kameralar: 48 + 8 +2+2MP
  • Ön Kamera: 16MP
  • Batarya: 5000mAh + 44Watt Hızlı Şarj
  • İşletim Sistemi: Android 10 + FuntouchOS 10
  • Renk Seçenekleri: Buzul Mavisi, Uzay Grisi, Mat Siyah
  • Ağırlık 201 Gr

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın