× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

SEO dünyasında olanların duymuş olabileceği yaygın bir şaka şöyle der :Bir suçun kanıtını saklamak için en iyi yer, Google arama sonuçlarının 3. ve sonraki sayfalarıdır. Benzer bir şekilde, bir web sitesinin alt bilgi konumu, çok az web sitesi ziyaretçisinin uğrayabileceği bir yer olarak düşünülebilir. Buna rağmen, bazı şirketler web sitelerinin alt bilgilerinin tasarımında önemli bir çaba harcarlar. Peki neden bu kadar çaba harcarlar? Bir göz atalım :

Altbilgi neden bu kadar önemli?

Altbilginin önemi büyük ölçüde 3 önemli alana odaklanmaktadır .

1. Web Sitesinin Teknik ve Yasal Bilgileri :

Alt bilgi, sahibinin paylaşması gereken bir web sitesinin teknik ve yasal bilgileri için hem en görülebilir hem de en eski yer.

2. Web Sitesi için “Harita” :

Altbilgiye varmak, kullanıcıya web sayfasının altında olduğunu gösterir ve kullanıcının gezinmek isteyebileceği web sitesinin diğer alanlarına bağlantılar sağlar. Çoğu insanın her şeyi kapsayan bir görünüm ve bir web sitesindeki tüm içeriğe linkler aramaya çalıştığı yerdir. Birçok web sitesi sahibi, bu aşamaya gelen ve bültene abone olunan alanlar gibi diğer harekete geçirme vb. Unsurları ekleyerek gelen trafikten yararlanmaya çalışır.

3. SEO:

Web sitenizdeki her sayfa, alt bilgiyle bağlantılıysa ve bunun tersi durumunda, HTML site haritasına yetki verir. Alt bilgiye bağlı olmadan, tek başına site haritası yalnızca bir sayfa olduğundan zayıf kalır. Kısaca SEO etkisi oldukça büyük olur.

4. Güvenilirlik:

Altbilgi, güven rozetlerini sergilemek, ödülleri, sertifikaları ve müşterilerin sitenize daha fazla güven duymasını ve dolaşma konusunda daha fazla güvende hissetmelerini ve satın alma işlemlerini tamamlamalarını sağlayan sertifikaları ve güvenlik damgalarını gösteren bir yerdir  .

Web sitenizin altbilgisine hangi bileşenleri ekleyeceksiniz:

Alt bilgi bileşenlerini kabaca içerik, yapı ve estetik olmak üzere iki grupta sınıflandırabiliriz.

İçerik:

Alt bilgiye yerleştirilmiş en çok kullanılan içeriğin bir listesini oluşturun. Ancak, alt bilginize ne kadar veya ne kadar az yerleştirileceği, web siteniz için en önemli olan şeylere bağlıdır.

SEO uzmanlarından edinilen bilgiye göre , web siteleri için, alt bilgi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Hem kurumsal görünmek adına hem de ziyaretçileri önem verdiğiniz sayfalara yönlendirmek için oldukça önemli bir alan olarak görmektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir