× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Web teknolojileri konusunda, kendisini geliştirme amacı olan ve sahip olduğu becerileri artık kazanca dönüştürmek isteyenler için; ülkemizde de çok popüler bir mecra halin aldı webmaster forumları.

Forumlarda, hem farklı kategorilere ait paylaşımları takip ederek becerilerinizi geliştirmeye, yeni teknoloji ve gelişmeleri takip etmeye çalıştığınız sürece, gelişiminizde ve iş portföyünüzde ciddi gelişmeler olacaktır. Bu paylaşımların, birçoğu bilgi ve fikir paylaşımı olabileceği gibi, ileriye dönük olarak sizlere ticari kazanımlar içinde son derece önemlidir. Bu bilinç ile takip edeceğiniz her webmaster forumu, sizlere freelancer ve yarı zamanlı iş imkânları ile kazanç potansiyeli katabilecek alanlardır.


İş İlanlarını Takip Edin

Özellikle editörlük, tasarım, kodlama ve yazılım konularında ekiplerine ilave destek arayanlar, firma içerisinde iş yoğunluğu nedeniyle dışarıdan destek alma amacında olanlar için sıklıkla tercih edilen kategorilerden birisi de, işverenler kategorisidir. Bu alanlarda, açılan konu tarzında ilanları takip edebilir, kişilerle iletişime geçerek ön görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konulardaki aktiviteleriniz sayesinde, referanslarda kazanmış olursunuz. Ticari faaliyetlerin yapıldığı bu tip forumlarda, geçmiş iş tecrübeleri kadar ticaret geçmişinin sorunsuzluğu ve iyi referansları da son derece önemlidir. Olabildiğince sorunsuz ticaret geçmişine sahip olmanız için, karşınızdakilerinde profillerini inceleyerek güven konusunda referanslar elde edebilirsiniz.


Kendi Ürünlerinizi & Hizmetlerinizi Konu Açarak Satabilir ve TanıtabilirsinizBu platformların en ciddi potansiyelleri de dediğimiz gibi ticaret hacimlerine sahip olmasıdır.
Özellikle hazırlamış olduğunuz; programlar, tasarımlar, yazılımlar ve benzeri birçok hizmeti kendi konu başlığınız altında herkese tanıtabilirsiniz. Bu sayede, sizlerin ne yaptığını, ne sattığını veya ne tür hizmetler verdiğini herkese tüm detayları ile toplu halde tanıtmış olursunuz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ticaret mecralarında, güven birinci önceliktir. İlk başlarda, güven kazanabilmek için daha basit konularda verdiğiniz hizmetler ile referans kazanmaya özen göstermelisiniz. Soru ve destek taleplerine hızlı dönüş sağlamak, sorunlara hızlı müdahale ederek müşteri memnuniyetini arttırmak, seri satış ve hizmetlerde daha uygun fiyatlar ile ilk müşterileriniz ile hoş bir tanışma fırsatı yakalamakta tavsiyelerimiz arasındadır. Adil ve tarafsız, daima ciddiyetiniz ile yürüteceğiniz faaliyetlerde, zaman içinde tavsiye edilen kişi olduğunuzu kendinizde kolaylıkla görebilirsiniz. Ayrıca, bilgilerinizle bazı yardım taleplerine ücretsiz danışmanlık ve yeri gelince fiziki yardımlarınızı da yapmayı esirgemeyin. Her şey para değil, ama her şey güvenerek gelişen bir döngü içindedir bu tip forumlar içerisinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir