× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Sosyal medyanın yeni trendlerinden biri olan Whatsapp online alışveriş dönemi yakın zamanda başlıyor. İşletmelerin satış yapabilmesini kolaylaştıran bu uygulama, aktif bir hale getirildi. Oluşturulan Whatsapp alışveriş butonu sohbet bölümünün üst kısmında yer alıyor. Bu özellik ile işletmelerin sohbet bölümüne giriş yapılması ile alışveriş butonuna tıklanarak, kullanıcıların alışverişini gerçekleştirebilmesi mümkün olacak.

Whatsapp Alışveriş Butonu ile Sosyal Medyada Büyük Başarılara İmza Atacak!

Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, daha sonrasında bir dizi özelliğe kavuştu. Öncesinde veri iletimini mümkün kılan bu uygulamaya zaman içerisinde sesli arama ve görüntülü konuşma özelliği de eklendi. Böylece Whatsapp sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan platformlardan biri haline geldi. Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu son özelliği ise alışveriş deneyimi olacak!

Whatsapp uygulaması uzun zamandır bu platform üzerinden alışveriş yapılabilmesini teşvik etmek amacıyla çalışmalar yürütüyordu. Geliştirilen özellikler sayesinde artık Whatsapp online alışverişyapılabilecek bir platforma dönüştürüldü. Oluşturulan özel buton sayesinde işletmeler, kullanıcılarına kataloglarını sunabilecek ve alışveriş yapabilmeleri konusunda destekleyebilecek. Test edilen ve tüm testlerden başarı ile geçen Whatsapp alışveriş butonugeçtiğimiz günlerde tüm dünyanın kullanımına sunuldu.

Whatsapp Üzerinden Alışveriş İmkanı Tüm Dünyanın Kullanımına Sunuldu

Whatsapp üzerinden alışveriş imkanı sunan bu özellik, teknoloji severlerinde büyük ilgisini çekti. Uygulamadaki alışveriş özelliğinin öne çıkan en büyük faydası ise kullanıcının doğrudan işletmeci ile iletişime geçebilmesi. Bu noktada var olan sohbet bölümünün üst kısmına yer alan alışveriş butonuna tıklandığında işletmelerin katalogları, kullanıcının ekranına düşecek.

Whatsapp kataloğunda gezinti yapan kullanıcı bu alışveriş deneyimi sırasında aklına takılan herhangi bir soruyu, işletmeciye anında yöneltebilecek. İşletmelerden kullanıcıya kısa sürede dönüş yapılarak, soruların cevaplanabilmesi de mümkün olacak. Genellikle küçük ve orta ölçekli işletmecilerin aktif olarak kullanabileceği bu özelliğin, Whatsapp’ın popülaritesini artıracağına kesin gözü ile bakılıyor.

Whatsapp online alışveriş dönemiyle yakın zamanda güçlü bir pazar yeri haline gelmeyi hedefliyor. Henüz yeni yeni kullanıma açılan bu buton, Whatsapp kullanılabilen tüm cihazlarda kullanılabilecek. Ancak bunun için ilk olarak uygulamanın son gelen güncellemesinin de yapılmış olması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir