Whatsapp Otomatik İndirme Kapatma

 Whatsapp Otomatik İndirme Kapatma

Whatsapp’da telefon hafızasının gereğinden fazla bir şekilde dolmasına sebep olan otomatik indirme özelliği bulunmaktadır. Aşağıdaki Whatsapp otomatik indirmekapatma işlemi ile bu özellikten kurtulabilirsiniz.

Whatsapp Otomatik İndirme Kapatma

Whatsapp uygulamasında otomatik indirme özelliğini internet bağlantı türüne göre yapılandırmak mümkün. Örneğin eve gittiğinizde Wi-Fi ağına bağlandıysanız Whatsapp medya öğeleri otomatik indirilsin. Eğer dışarıdaysanız yani mobil veri açıksa o zaman otomatik indirme özelliği kapalı olsun diyebilirsiniz.

Whatsapp otomatik indirme kapatmaişlemindeki amacınız internet kotanızın boşa gitmesini önlemek ise yukarıda anlatılan örnekteki gibi bir ayar uygulayabilirsiniz.

Eğer depolama alanınızın dolmasından rahatsızlık duyuyorsanız, ağ türü farketmeksizin tamamen otomatik indirmeyi kapatmalısınız.

Whatsapp uygulamasında otomatik indirmeyi kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın;

  • Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç nokta işaretine tıklayarak “Ayarlar”bölümüne geçin.
  • “Veri ve depolama kullanımı” bölümüne dokunun. Daha sonra “Medyayı otomatik indir”başlığı altında yer alan “Mobil veri kullanırken”kısmına dokunun ve otomatik indirilmesini istemediğiniz tüm öğeleri pasif hale getirin ve tamam butonuna dokunun.
  • Eğer Wi-Fi ağında da fotoğraf ve video gibi öğelerin otomatik indirilmesini istemiyorsanız “Wi-Fi ağına bağlıyken”kısmına dokunun ve aynı şekilde öğeleri pasif hale getirin ve tamam butonuna dokunun.

Whatsapp otomatik indirme kapatma işlemi bu kadar kolay. Eğer otomatik indirmeyi açmak isterseniz aynı ayar kısmından öğeleri aktif konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

Yapılan Yorumlar

Bir Yorum Yapın