Windows 10 Güncelleme Geri Alma

 Windows 10 Güncelleme Geri Alma

Windows 10 işletim sistemi tüm dünya genelinde en popüler işletim sistemidir. Sürekli güncelleme yapan Windows 10 işletim sistemi, bu güncellemeler ile kullanıcılarına performans ve kullanım açısından iyileştirmeler sunar. Ancak bazen bilgisayarlarda güncelleştirmeler sorunlara yol açabilir ve bu durumda kullanıcılar Windows 10 güncelleme geri alma işlemi yapmak durumunda kalabilir.

Kullanıcılar, Windows 10 güncellemelerini geri alarak eski sürüme geçiş yaparak eski düzende işletim sistemini kullanmaya devam edebilirler. Kullanıcıların Windows 10 güncellemesini geri almak için birkaç adımı izlemeleri gerekir.

Windows 10 Güncelleme Geri Alma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda Windows 10 güncelleme geri alma işlemi yapabilmek için öncelikle bilgisayarın fişi prize takılı olmalıdır. Bilgisayarın fişini prize taktıktan sonra şu adımlar izlenmelidir;

  • Öncelikle “Başlat” düğmesine tıklanır ve armam çubuğuna “kurtarma” yazılır.
  • Arama sonuçlarında çıkan “Kurtarma Seçenekleri (Sistem Ayarları)” seçeneği seçilir.
  • Çıkan sekmenin alt sekmesinde “Windows [X] sürümüne geri dön” seçeneği tıklanır. Burada X ifadesi kullanıcının geri dönmek istediği sürümü ifade etmektedir.
  • Daha sonrasında kullanıcı bu sayfada eski sürümü geçme nedenini işaretleyerek Windows’a  belirtmeleri gerekir.  
  • Güncelleme geri alma işlemi seçildikten sonra “Sonraki” sekmesi seçilir.

Daha sonrasında ise kullanıcı ekrandaki talimatları takip ederek geri alma işlemi tamamlanır. Bu adımlar sırası ile uygulandıktan sonra bilgisayar yeniden başlatıldığında geri alınan Windows 10 sürümü ile çalışmaya başlayacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın