Windows 10 Pro Türkçe ISO Dosyası İndirme

 Windows 10 Pro Türkçe ISO Dosyası İndirme

Microsoft tarafından geliştirilen Windows işletim sistemi kullanıcıları en son Windows sürümlerini kullanabilmek için Windows 10 işletim sistemini yüklemek istiyor. Piyasaya sürülen en son Windows sürümleriyle güvenlik açıkları kapatılarak, yeni özellikler sisteme entegre ediliyor.  Böylece daha güvenli ve rahat bir kullanıcı deneyimine sahip olma fırsatı bulan bilgisayar kullanıcıları Windows’un en son sürümü olan Windows 10’un en stabil ve kullanışlı sürümü olan Windows 10 Pro kullanmayı tercih ediyor.

Windows 10 Pro Türkçe ISO dosyasını, Microsoft’un resmi internet sitesinden indirerek bilgisayarınıza kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Windows 10 Pro Türkçe ISO dosyasını birçok internet sitesi ve paylaşım ağlarında bulabilirsiniz. Ancak bulduğunuz herhangi bir ISO dosyasını indirip kurmak size sadece büyük bir risk altında olduğunuzun sinyalini verir. Çünkü bu Windows sürümlerinin içerisine gizlenmiş virüs programları ile bilgisayarınızdan verileriniz çalınabilir hatta bilgisayarınız bir daha çalışmaz hale bile gelebilir. Özellikle son zamanlarda Android platformuna Play Store gibi bir market üzerinden giriş yapmayı başaran, ilk olarak Windows işletim sistemleri üzerinde rastlanan Clipper virüsünün yarattığı tehlike böyle bir hataya düşmemeniz için size yeterli sebep olacaktır. Bu yüzden bilgisayarınıza format atmak istediğinizde ya da bilgisayarınızın Windows sürümünü yükseltmek istediğinizde, Windows işletim sisteminin geliştiricisi olan Microsoft’un resmi internet sitesi üzerinden gerekli olan dosyaları indirerek kurulum yapmanızı şiddetle vurguluyoruz.

Microsoft Ekim 2018’de yaptığı güncelleştirmelerle Windows 10 sürümlerine birçok yenilik getirmeyi başarmıştır. Bulut pano kullanımı sayesinde bilgisayarlar arasında görüntü ve metin kopyalama ve yapıştırma işlemi kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmesine rağmen bize en büyük yeniliği Android kullanıcıları için getirdiğini düşünmekteyiz. Android telefonlara PC üzerinden erişimi sağlayan Microsoft, Windows 10 sürümlerinde Android telefonlarınızda ki fotoğraflarınıza PC’den erişim ve bilgisayar üzerinden Android kısa mesajlar gönderme gibi önemli özellikleri kullanıcıların deneyimine sunmuştur. Ayrıca Android ve PC’nizin tam bir senkronizasyonu üzerine önemli adımlar atmayı da bu güncelleştirme sayesinde başarmıştır.

Şimdi Windows 10 Pro Türkçe ISO Dosyasını nasıl indireceğimizi inceleyelim. Öncelikle aşağıda sizinle paylaştığım link üzerinden Microsoft resmi internet sitesi Windows 10 yazılım sürümleri indirme sayfasına giriyoruz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Karşımıza aşağıda sizinle paylaştığım gibi bir ekran görüntüsü gelecektir. Şimdi adım adım anlatım için yazımızın devamını okumaya devam edin.

Not: Anlatılanları dikkatli ve doğru bir şekilde uygulayarak ilerlemeniz doğru sonuçlar almanız bakımından önemlidir.

Adım 1-) Microsoft resmi internet sitesi yazılım indirme ekranını açıyoruz.

Adım 2-) Microsoft Yazılım indirme sayfasında F12’ye basarak aşağıdaki ekran görünümünü elde ediyoruz.

Adım 3-) Karşımıza çıkan bu ekranda CTRL+SHİFT+M üçlü tuş kombinasyonunu yapıyoruz. Yada resimde gösterdiğim “Toogle Device Toolbar” simgesinin üzerine tıklıyoruz. Ardından adres çubuğu üzerine sol tıkla tıklıyoruz ve “Enter” tuşuna basarak sayfayı yeniden yüklüyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

Adım 4-) Karşımıza gelen bu ekranda Windows 10 Home ve Windows 10 Pro için geçerli olan Windows sürümünü seçiyoruz. En son sürüm olan Ekim 2018 sürümünü seçiyoruz ( Windows 10 October 2018 Uptade seçeneğinin altındaki sürüm) . Seçim işleminden sonra onayla kutucuğuna basarak dil seçimine geçiyoruz.

Adım 5-) Ürünümüzü kullanmak istediğimiz dil seçimini yaparak aşağıdaki onayla kutucuğuna basıyoruz.

Adım 6-) Karşımıza Windows tarafından 24 saatlik süre boyunca geçerli olan 32bit ve 64bit indirme linkleri çıkıyor. Buradan bilgisayarımızın desteklediği sürümü indirme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Kurulum esnasında karşınıza 6 adet Windows sürümü çıkacaktır. Buradan Windows 10 Pro seçeneğini seçerek kurulama başlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın