× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Windows 10 sürümü öğrenme, Windows 10 işletim sistemini kullanan kullanıcıların araştırdığı konulardan birisidir. Dünya genelinde son derece popüler olan Windows 10 işletim sistemi, sık sık güncelleme yaparak kullanıcılara birçok yenilik sunar.

Windows 10 işletim sisteminin yaptığı güncellemeler, hem performans açısından hem de kullanım açısından avantajlar sunar. Bu nedenle de kullanıcıların Windows 10 işletim sisteminin hangi sürümünü kullandığını bilmeleri faydalı olacaktır. Bu sayede kullanıcılar, sürümün kullanabileceği özellikleri de öğrenmiş olacaktır.

Windows 10 Sürümü Öğrenme Adımları

Windows 10 işletim sisteminin hangi sürümünü öğrenebilmek için öncelikle bazı adımları sırası ile uygulamak gerekir. Bu adımlar sayesinde kullanıcılar, kullandıkları Windows 10 işletim sisteminin sürümünü öğrenebilirler.

Windows 10 sürümünü öğrenmek için Windows+R kısayolu kullanılır ve ekrana çıkan “Çalıştır” penceresine de “winver” yazılır. Komut onaylandığı takdirde ekrana bir bilgi yazısı gelecektir. Açılan pencerede bilgisayarda kullanılan Windows 10 işletim sisteminin sürümüne dair tüm bilgiler yer almaktadır.

Windows 10 işletim sisteminin güncellemeleri genellikle otomatik olarak bilgisayara yüklenir. Ancak bilgisayarda kullanılan işletim sistemi eski bir sürüm ise o halde;

Başlat – Ayarlar – Güncelleştirme ve Güvenlik adımları izlenir. Ekrana gelen pencerede “Güncelleştirmeleri Denetle” butonuna tıklandığında ise sürümün güncellemesi olup olmadığı sorgulanabilir. Bu noktada yeni bir güncelleme var ise sistem otomatik olarak kendisini güncellemeye başlayacaktır. Güncellemeler yeniliklerin yanı sıra işletim sisteminin performansını yükselten önemli bir unsurdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir