× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Windows 10 yükledikten sonra güncellemeleri kökten kapatma!

   Format attıktan  sonra sisteminiz  eğer  güncel  değilse İnternete bağlandığı an sürekli güncelleme yaparak keyfinizi kaçırabilir. Özelikle kullanımı engellediği için, sürekli yeniden başlatma ve açılışta ve kapanışta beklemek hem zaman olarak hemde yapacağımız işlerden bizi geriye atması bazen sinir bozucu olabiliyor. Güncellemeleri kökten kapatarak buna bir son verebilirsiniz.

   Basit bir yöntemi var. Güncellemeleri kökten kapatmak için öncellikle bilgisayarınızdaki tüm görev ve işlemleri kapatın daha sonra çalıştırı açın (Windows+R) kutucuğa services. msc  azıp enter  tuşuna basın. Açılan pencereden Windows update servisine çift tıklayın bir pencere daha açılacak açılan pencerede Windows güncellemelerini durdurun ve servis adı olarak wauseuv yazan yazıyı kopyalayın ve uygula tamam kombinasyonlarını yapın

   Şimdi işin önemli kısmı kaldı ve en kısa kısmı. Windows  arama kutucuğuna cmd yazın ve yönetici olarak çalıştırın daha sonra vereceğim kodu ve kopyaladığımız hizmet adını yazarak işlemi bitireceksiniz.

sc delete (kopyaladığımız servis adı wauseuv) yazıp enter tuşuna basın. Alt satırda succes yazısı çıktığında işlemi başarı ile gerçekleştirdiniz. Bundan sonra asla güncelleme ile karşılaşmayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir