× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Hayatımızın bir parçası olan Windows işletim sistemi 20. yüzyılda 1985 yılında hayatımıza girmiştir. Bu bilgisayar dünyasında bir vazgeçilmez olacaktı. Öyle ki işletim sistemi denilince akla gelen ilk isimlerden biri oldu. Windows işletim sisteminin MacOS ve linux gibi rakipleri olsa da dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi Windows oldu. 

Geçmişten bugüne birçok tasarım değişikliğine giden Windows işletim sistemi, bazıları milyonlarca kullanıcının kalbini çalarken, bazıları ise milyonlarca kullanıcı tarafından beğenilmedi. 37 Yıllık bir geçmişe sahip olan Windows işletim sisteminin ilk sürümü 1.0 iken son sürümü Windows 11 oldu. Daha önceleri Windows 10’dan sonra başka bir işletim sistemi yayımlamamayı düşündükleriyle ilgili haberler çıksa da Microsoft durmadı ve Windows 11’i kullanıcılara 2021 yılında yayımladı. 

Microsoft’un kurucusu Bill Gates dünyada birçok başarıya imza atmış ve imza atmaya devam etmektedir. Peki ya geçmişten bugüne uzanan bu yolculukta Windows’un tüm sürümleri neler? Sizler için kronolojik sırayla anlatıyoruz.

Tüm Windows İşletim Sistemleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir