Windows etkinleştirme, Windows kullanıcılarının son zamanlarda canını sıkan bir sorundur. Büyük bir hevesle kurduğunuz Windows işletim sisteminizin lisans anahtarını bulamadıysanız etkinleştirme adımlarını kısa yoldan gerçekleştiremeyebilirsiniz. Böyle durumlarda etkinleştirmeye yönelik pek çok alternatif yol bulunmaktadır.

Windows Etkinleştirme Nedir?

Windows Etkinleştirme işletim sisteminizin tüm fonksiyonlarını tam ve verimli kullanabilmek adına ürün anahtarınız ile etkinleştirme yapmanız gereken bir lisanslama işlemidir. Ürün anahtarı, etkinleştirme adımlarında kullanılan bir çeşit benzersiz “Key”dir. İşletim sisteminizi lisanslı bir şekilde güvenle kullanabilmeniz için, bu anahtarı bilmeniz gerekir.

Windows Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?

Anahtarı bilgisayarınızı satın aldığınız kurumdan verilen bir etikette veya Windows’un içinde geldiği kutunun herhangi bir yerinde yazılı olarak bulabilirsiniz. Windows 10 kurulum aşamasında ya da kurduktan sonra bu anahtarı kullanmanız gerekir.

Eğer Windows Lisans Anahtarınızı bulamadıysanız, aşağıda yer alan Windows Ürün Anahtarı Bulmaadımlarını uygulayarak anahtarınızı öğrenebilirsiniz.

Burada bulduğunuz anahtarı bir yere not alıp; Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme adımlarını uygulayarak kolayca ürün anahtarınızı etkinleştirebilirsiniz.

Windows Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Windows anahtarınızı yukarıdaki işlemlere rağmen halen bulamadıysanızaşağıda yer alan etkinleştirme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

CMD Komutları İle Etkinleştirme

  1. Başlat > Arama > CMD yazın. Çıkan sonuçlarda yer alan CMD’ye sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
  2. Açılan siyah ekrana aşağıdaki anahtarlardan size uygun olanını seçip başına “slmgr /ipk” komutunu ekleyip enter deyin.

(Örnek:slmgr /ipkNPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43)

KMSPico Programı İle Etkinleştirme

Bu program Windows’u crack’li bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Normalde etik olmayan bu durum, orijinal Windows ürün anahtarı alamayacak kişiler için kullanışlıdır. Aşağıdaki adımları uygulayarak etkinleştirme adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Programı indirmeden önce tüm güvenlik seçeneklerini (güvenlik duvarı, virüs ve tehdit koruması, Windows defender vs.) devre dışı bırakın.
  2. Tarayıcınızdan https://s4.dosya.tc/server9/92ugg3/KMC.rar.html bu linkte gidin, 3 saniye kadar bekleyin ve programı indirin.
  3. Kurulum adımlarını tamamlayın.
  4. İndirilen RAR dosyasını sağ tıklayarak masaüstüne çıkartın.
  5. Dosyada yer alan “KMSELDI.exe” olan uygulamayı çalıştırın.
  6. Uygulamayı açtığınızda karşınızdaki küçük pencereden birtakım sesler gelebilir.
  7. Pencere yer alan kırmızı butona tıklayın ve “Affirmative” uyarısını duyunca pencereyi kapatabilirsiniz.

Bu durumda Windows’unuz etkinleştirilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir