× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Kodlarla ve diğer yöntemlerle uğraşmak istemiyorsanız, WordPress footer düzenleme eklentilerinden birini kullanabilirsiniz. Eklentiler size zaman kazandırır ve hata yapma riskini azaltır.

WordPress eklentileri, altbilgi alanı da dahil olmak üzere sitenizin özelliklerini ve işlevselliğini genişletmenize imkan sunar.

Elementor Page Builder eklentisi önerebileceğimiz en iyi eklentilerdendir. Bu eklenti ile WordPress footer düzenleme, footer ekleme ya da silme işlemini kolayca yapabileceğiniz gibi, sayfa tasarımını sürükle bırak yöntemiyle değiştirebilir, yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz.

WordPress kontrol panelinden Eklentiler>Yeni Ekle yolunu izleyin. Ardından arama çubuğuna “Elementor” yazın. Böylece Elementor’un sunduğu eklentiler listelenecek.

Önce Elementor Website Builder eklentisini yükleyin ve ardından “Elementor – Header, Footer & Blocks Template” eklentisini kurup etkinleştirin.

WordPress Footer Düzenleme Eklentisi

Düzenleme bölümünü Görünüm sekmesinin altında bulabilirsiniz.

WordPress Footer Düzenleme Eklentisi Kullanın

Eklentiye tıklayın, ardından üstte bulunan Add New seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada, Şablon Türü’nün yanındaki açılır menüden Footer‘ı seçin.

Çok sayıda ayar ve yapılandırma seçeneği vardır. Altbilginin sitenizin neresinde görüntüleneceğini belirleyebilir ve belirli görüntüleme ve hariç tutma kurallarını uygulayabilirsiniz.

Ardından, şablon oluşturucuya gitmek için üstteki mavi Elementor ile Düzenle (Edit with Elementor)düğmesine tıklayın.

Elementor eklentisi ile footer degistirme

Sol panelde, altbilgi bileşenlerini oluşturucuya sürükleyip bırakabileceğiniz bölümünü göreceksiniz

Elementor ile wordpress footer ekleme

Bu sayfada ve şablon oluşturucuda, WordPress siteniz için özel bir footer tasarlamanıza yardımcı olacak çok sayıda özelleştirme seçeneği bulunur. WordPress footer düzenleme, değiştirme, tasarlama gibi işlemlerin ardından aşağıda bulunan Kaydet butonuna tıklayın. Daha detaylı bilgi için Elementor belgelerine göz atabilirsiniz.

Ayrıca, bir WordPress blog açma sürecindeyseniz, bol seçenekli altbilgi şablonları olan ve kolay özelleştirilebilen bir tema seçmeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir