× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

WordPress için Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi Nasıl Seçilir?

WordPress için en iyi sosyal medya paylaşım eklentileri için basit bir Google araması, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneği ortaya çıkaracaktır.

Peki bu kadar seçenek arasından ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize en uygun olanı nasıl seçersiniz?

Aşağıda sosyal medya eklentisi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerin bir listesini bulabilirsiniz:

1. İncelemeleri Kontrol Edin

Bir eklenti satın alırken ilk bakmanız gereken şeylerden biri, kullanıcı incelemelerini kontrol etmektir. İyi eklentiler çok sayıda kullanıcıyı ve olumlu eleştirileri çeker. Bu yüzden birkaç incelemeyi okumak için zaman ayırın. Bunu yapmak, eklentiden bekleyeceğiniz deneyim hakkında size bir fikir verecektir.

Ancak, yeni bir eklentiyse, bu otomatik olarak eklentiyi diskalifiye etmemeniz anlamına gelmez. Bunun yerine, eklentinin yeteneklerini daha iyi anlamak için incelemeleri kontrol etmeniz gerekir.

2. Geliştiriciler Eklentinin Bakımını Düzenli Olarak Yapıyor Mu?

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktör de, eklentinin iyi korunup korunmadığıdır. En iyi eklentiler aşağıdakiler için düzenli olarak güncellenir:

3. Kurulumu Ne Kadar Kolay?

İyi bir eklentinin kurulumu ve yapılandırılması kolay olmalıdır. Sezgisel bir kullanıcı arayüzüne (UI) sahip olmalı ve bu sayede kullanımı ve güncellemeyi kolaylaştırmalıdır. Çünkü kullanımı karmaşık bir eklenti, yatırım yapmaya ve çabaya değmez.

4. Özelleştirme Seçenekleri Nelerdir?

Tüm web siteleri aynı şekilde oluşturulmaz. Bunun nedeni, farklı web sitelerinin farklı amaçlara hizmet etmesidir. Sonuç olarak, her web sitesinin sosyal medya etkinliğiyle ilgili benzersiz tercihleri vardır. Bu, bir sosyal medya eklentisi seçerken özelleştirmeyi dikkate alınması gereken önemli bir faktör haline getirir.

5. Müşteri Desteği Ne Kadar İyi?

WordPress için en iyi sosyal medya paylaşım eklentilerinde bile sorunlarla karşılaşabilir. Bu nedenle destek, bir eklenti ararken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür.

En İyi 5 WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi

Artık WordPress için en iyi sosyal medya paylaşım eklentilerini satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiğinize göre, aşağıdaki listeden kendinize en uygun aracı bulabilirsiniz:

1. Smash Balloon

Smash Balloon

Smash Balloon‘a 1,6 milyondan fazla web sitesi tarafından güvenilir. Bu da eklentiyi, WordPress siteleri için en iyi sosyal medya paylaşım eklentilerinden biri haline getirir.

Smash Balloon, sosyal medya içeriğini WordPress sitenizin herhangi bir yerinde kolayca görüntüleyebilmenize olanak tanır. Tüm bunlar, Feed Creation Wizard sayesinde gerçekleşir. 

Smash Balloon aslında güçlü birkaç sosyal medya eklentisinin birleşimidir. Her biri, bir sosyal medya platformunu WordPress sitenize sorunsuz bir şekilde entegre etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu türden bir sosyal medya araç setinden bulabileceğiniz başlıca eklentiler aşağıdakileri içerir:

Özelleştirilebilir Facebook Feed Pro: Facebook fotoğraflarınızı, albümlerinizi, etkinliklerinizi, videolarınızı, Facebook grubu içeriğinizi ve daha fazlasını kolayca görüntülenmesini sağlar.

Instagram Feed Pro: Bu güçlü araç, Instagram hesabınızı web sitenize entegre etmenizi sağlar.

Özelleştirilebilir Twitter Akışları Pro: Hesabınızdan bahseden gönderiler de dahil olmak üzere sitenizde Twitter akışlarını sergilemenize olanak tanır.

YouTube Feed Pro: YouTube yayınlarını, oynatma listelerini, canlı yayın videolarını ve daha fazlasını görüntülemenize olanak tanır.

Social Wall Pro: Instagram, Twitter, Facebook ve YouTube’dan gelen yayınları bir sosyal medya duvarında birleştirir.

Smash Balloon’un diğer sosyal medya eklentilerine göre en önemli avantajlarından biri de kullanım kolaylığıdır. Teknoloji konusunda bilgili olmasanız bile, sosyal medya beslemelerinizi istediğiniz şekilde özelleştirmek çok kolaydır. Smash Balloon, farklı besleme düzenleri arasından seçim yapmanıza ve hangi içeriğin gösterileceğini veya gizleneceğini seçmenize olanak tanır. Ayrıca takip butonları, beğeniler, yorumlar, paylaşımlar ve çok daha fazlasının görüntülenmesi üzerinde tam kontrole sahip olmanıza olanak tanır.

Smash Balloon’un ücretsiz bir sürümü olsa da, ücretli planlar, sosyal medya pazarlama hedeflerinize ulaşmak için size daha fazla yardımcı olur. Tüm araç setini yılda 299$’a satın alabilirsiniz. Her bir eklentiyi ayrı ayrı almak isterseniz, fiyatlandırma 49 $/yıl’dan başlar.

2. Social Warfare

Social Warfare

Radarınızda olması gereken bir diğer güçlü sosyal medya paylaşım eklentisi de Social Warfare’dır.

Social Warfare basit ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir ve birçok özellik içerir. Kullanıcıları eklentiye çeken özelliklerden bazıları aşağıdaki şekildedir:

Güçlü Analiz Panosu: Google Analytics ile sosyal paylaşımlarınızı kolayca takip etmenize olanak tanır.

Popüler Gönderileri Hesaplama: Popüler gönderiler, paylaşım sayısına göre otomatik olarak hesaplanır.

Paylaşım Sayısı Kurtarma: Kalıcı bağlantı yapılarını değiştirdiğinizde bile paylaşım sayılarınızı kolayca kurtarabilirsiniz.

Sayfa Hızı: Diğer sosyal medya eklentilerinin aksine Social Warfare, yalnızca gerekli komut dosyalarını yüklediği için sayfalarınızı yavaşlatmaz.

Bu harika özelliklerin yanı sıra, insanların sosyal ağlarda paylaştığı içerik ve nasıl paylaştıkları üzerinde de tam kontrol sahibi olursunuz. Social Warfare, gönderilerinize özel görseller, başlıklar ve açıklamalar eklemenize de olanak tanır. Bu, tıklamaları, trafiği ve etkileşimi artırmaya yardımcı olur.

Social Warfare peki size ne kadara mal olacak?

Social Warfare ücretsizdir. Ancak, ücretli sürümü (Social Warfare Pro) istiyorsanız, tek bir site lisansı yıllık 29 dolar tutarındadır.

3. Novashare

Novashare

Novashare, sitenizi yavaşlatmadan WordPress web sitenize güzel sosyal paylaşım düğmeleri eklemenizi sağlar. Bu, web sitenize daha fazla işlevsellik eklemenize rağmen sayfalarınızın hızlı yükleneceği ve böylece kullanıcı deneyiminizin (UX) etkilenmeyeceği anlamına gelir. Eklentinin dikkate değer özellikleri aşağıdakileri içerir:

Ayrıca Novashare’nin Buffer, WhatsApp, SMS, Telegram ve daha fazlası dahil olmak üzere çoğu sosyal platformla entegre olur.

Böyle çok yönlü bir sosyal medya eklentisi için oldukça uygun fiyatlıdır. Örneğin, tek bir site lisansı yıllık 24,95 dolar tutarındadır.

4. Revive Old Post

Revive Old Post

Revive Old Post, sosyal medya pazarlamasını ve otomasyonunu kolaylaştırmak için tasarlanmış WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden biridir.

Revive Old Post’u çok sevilen bir sosyal medya eklentisi yapan özelliklerden biri zamanlama işlevidir. Bu, eski ve yeni içeriğinizin ne sıklıkta paylaşılmasını istediğinize ilişkin otomatik olarak bir program ayarlamanıza olanak tanır.

Bu işlevle, maliyetli sosyal medya yönetim araçlarından tasarruf edebilirsiniz. Revive Old Post’u WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden biri yapan diğer özellikler aşağıdakileri içerir:

Mevcut ve geçmiş içeriği sosyal profillerinizde paylaşmanıza olanak tanıyan bir sosyal medya eklentisi arıyorsanız, Revive Old Post sizin için ideal eklenti olabilir.

Revive Old Post’un tek bir site lisansı için yılda 75 dolardır.

5. Nextend Social Login

Nextend Social Login

Ziyaretçilerin sosyal medya profillerini kullanarak oturum açmasını kolaylaştıran bir sosyal medya eklentisi mi arıyorsunuz?

O zaman Nextend Social Login‘e göz atabilirsiniz. 

E-ticaret mağazanıza veya WordPress üyelik sitenize sosyal giriş eklemek, dönüşümleri artırmanın harika bir yoludur. Bunun bir nedeni, bir profil/hesap oluşturmak için gereken adım sayısını azaltmasıdır.

Nextend Social Login bunun için oluşturulmuştur.

Nextend Social Login ile web sitenize gelen ziyaretçilerin sosyal profillerini kullanarak kaydolmalarına ve oturum açmalarına izin verebilirsiniz. Ayrıca Facebook, Google, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal ağlarla kullanıcı girişini de destekler. Eklentinin Apple, Microsoft, Github, Discord, PayPal, Slack ve daha pek çok popüler platform için desteği de vardır. Nextend Social Login ayrıca kullanıcıların sosyal profillerini kullanarak sitenize giriş yapmalarına ve sitenize yorum bırakmalarına olanak tanır.

Nextend Social Login ayrıca tüm büyük WordPress kayıt ve e-ticaret eklentileriyle iyi çalışır (WooCommerce, Easy Digital Downloads, BuddyPress ve daha fazlasını içerir).

Nextend Social Login ile ücretsiz olarak başlayabilirsiniz. Ücretsiz plan, eklentinin neler yapabileceğini size gösterecek olsa da, tüm popüler platformları desteklemez. Bunun için ücretli bir plana geçmeniz gerekir. Nextend Social Login, tek bir site lisansı için yılda 49 dolardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir