× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

WordPress Visual Composer (şimdi WPBakery Page Builder olarak adlandırıyor) ile ilgili kullanımlarda çözüm önerileri yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Aşağıda, Visual Composer’ın çalışmasınıyabileceği bazı yaygın sorunları ve bunları yorumlamak için bölümler bulunmaktadır:

  1. Sürüm Uyumsuzluğu: WordPress, tema veya eklentilerin güncellenmesiyle birlikte uyumsuzluk bağlantılarının dökümü. Visual Composer’ın en son sürümünü ve WordPress’in en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, tema ve diğer bağlantılarınızın de güncel olduğundan emin olun.
  2. Bellek Sınırlamaları: Visual Composer bazen bellek sınırlamalarından dolayı çalışmayabilir. WordPress’e daha fazla bellek ayırmak için wp-config.php çıktınızı düzenleyebilirsiniz. Aşağıdaki kodu wp-config.php dosyanıza en ekleyin ekleyin:
sqlKodu kopyaladefine('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');

Bu, WordPress’e 256MB bellek ayırmaları gerekecek. Bu değeri çoğaltabilir veya azaltabilirsiniz.

  1. Eklenti Çakışması: Başka bir eklenti, Visual Composer’ın düzgün çalışmasını engelleyebilir. Diğer eklentileri geçici olarak devre dışı çalıştırmayı tespit etmeye çalışın. Eğer Visual Composer düzgün çalışıyorsa, bir bağlantısının uç noktası olabilir. Çakışmaya neden olan eklentileri tespit etmek için devre dışı kaldınız eklentileri teker teker etkinleştirin.
  2. Tema Uyumsuzluğu: Bazı temalar, Visual Composer ile uyum olabilirsiz veya özel düzenleme gerektirebilir. Temanızın Görsel Besteci ile uyumlu olduğundan emin olun. Tema geliştiricinizle danışma destek danışmanları.
  3. JavaScript Hataları: Tarayıcınızın geliştirici konsolunu kontrol ederek sayfadaki olası JavaScript hatalarını tespit edin. Bu hatalar Visual Composer’ın düzgün çalışmasını engelleyebilir. Hataları gidermek için tema veya eklentilerinizdeki potansiyel JavaScript sınırlamalarını veya hatalarını kontrol edin.
  4. Muhafaza Sorunları: Visual Composer kayıtlarını tutan arşiv tablolarında sorunlar olabilir. WPBakery Page Builder’ın kaldırılıp yeniden kurulması bu sorunu çözebilir. Bununla birlikte, bu işlemden önce bir kuvvetlendirmeleri tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir