× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, yaklaşık 2 yıldır devam ettirdiği telefon serisinin en son üyesi Redmi 9C’yi tanıttı. Oldukça düşük fiyatına rağmen sunduğu özelliklerle birçok insanın ilgisini çekecek telefonun merkezinde MediaTek’in geliştirdiği giriş-orta segment işlemci Helio G35 yer alıyor. 2.35Ghz hızındaki 8 çekirdekli işlemci günlük kullanımda oldukça yeterli olacaktır.

6.53 inç boyutunda damla çentikli HD+ çözünürlükteki ekranın çentiğinde 5MP’lik bir Selfie kamerası bulunuyor, bol ışık alan bir yerde iş görebilecek olsa da, ortalama olarak yetersiz bir kamera olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Cihazın arkasına geçtiğimizde bu seviye bir telefondan beklemeyeceğiniz üçlü bir kamera kurulumu bizleri karşılıyor. 13MP’lik ana kamera ortalama düzeyde performans sağlıyor, hemen yanında 5MP’lik fiyatına göre oldukça şaşırtıcı bir geniş açılı kamera yer alıyor. Bol ışık alan bir ortamda oldukça güzel geniş fotoğraflar çekebilirsiniz. Geniş açı kameranın hemen altında 2MP’lik derinlik sensörü, bir diğer değişle portre kamerası, ve onun yanında da flaş yer alıyor. Kamera kurulumunun hemen yanında bir parmak izi okuyucu görülüyor.

Kutudan Android 10 (Q) ile çıkan ve 2GB RAM ve 32GB MicroSD kart ile arttırılabilen hafıza ile beslenen Redmi 9C hafif kullanıcıların işini görecektir, fakat daha fazlası beklenemez.

Tamamen plastik kasanın altında tüm bu özelliklere güç veren, Type-C ile şarj olan 5000mAh kapasitesindeki batarya yer alıyor, HD Ekran ve hafif işlemciyi göz önünde bulundurursak ağır bir kullanımda bir günü rahatlıkla çıkartacaktır.

Kırmızı ve mavi renk seçenekleriyle gelen Redmi 9C’nin fiyatı 98 Dolar. Ülkemizde ne zaman ve ne kadara satışa çıkacağı hakkında henüz bir bilgimiz yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir