× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Xiaomide ekran görüntüsü nasıl alınır sorusu xiaomi akıllı telefon kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisidir. Xiaomi akıllı telefonlarında ekran görüntüsü almak isteyen kullanıcılar, tıpkı diğer markalarda olduğu gibi basit ve hızlı şekilde ekran görüntüsü alabilirler. Xiaomi markasının tüm model akıllı telefonlarında ekran görüntüsü almak için birden fazla yol vardır.

Xiomi akıllı telefon modellerinde tuşlar ile ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi telefon ayarlarından düzenleme yapabilir ya da parmaklarınız ile pratik ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu yollar arasından size hangisi daha kolay geliyor ise o yöntem ile ekranınızın görüntüsünü alabilirsiniz.

Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma Ayarları

Xiaomi akıllı telefon modellerinde en çok kullanılan ve yaygın olarak bilinen ekran görüntüsü alma yöntemi ses kısma düğmesi ile güç düğmesine aynı anda basma yöntemidir. Bu yöntem ile hiçbir ayar yapmadan telefonunuzun o anki ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Kullandığını xiaomide ekran görüntüsü almak için hızlı menüyü de kullanabilirsiniz. Bunun için Telefon ekranınızı aşağı doğru çekmeniz gereklidir. Aşağı çektiğiniz ekranda “Screenshot (Yakala)” seçeneğini seçtiğinizde de ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Xiaomi 3 Parmak Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi markasının birçok modelinde 3 parmak ile ekran görüntüsü alma özelliği vardır. Bu özellik, kullanıcılar için hızlı ve pratik bir yöntemdir. Ancak bu özelliği kullanmak için telefonunuzun ayarlar menüsünden özellik ayarlarını açmanız gereklidir.

Telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne giderek Ek Ayarlar – Ek Ayarlar – Kısayollar – Ekran Görüntüsü menüsüne giderek üç parmak ile xiaomide ekran görüntüsü alma özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir